На главнуюНовости → Апеляційний суд підтвердив правомірність віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних

Апеляційний суд підтвердив правомірність віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних

Апеляційний суд підтвердив правомірність віднесення ПАТ
Київський апеляційний адміністративний суд 02 серпня 2016 року підтвердив законність віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних через непрозору структуру власності. Рішення суду набрало законної сили з моменту його проголошення.

У червні 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив одному з акціонерів ПАТ "Банк "Юнісон" у задоволенні позовних вимог, якими позивач просив суд визнати протиправною та скасувати постанову НБУ про віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних.

Таким чином, суд першої інстанції підтвердив правомірність дії регулятора на всіх етапах взаємодії з ПАТ "Банк "Юнісон" з питань приведення структури власності цього банку у відповідність до вимог щодо прозорості.

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, акціонер ПАТ "Банк "Юнісон" подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного адмінсуду, який, розглянувши справу, підтвердив правомірність рішення Національного банку стосовно віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних.

Нагадаємо, що Правління Національного банку України прийняло рішення від 28 квітня 2016 року №300 про віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних.

Починаючи з середини 2014 року Національний банк України неодноразово звертав увагу ПАТ "Банк "Юнісон" на невідповідність структури його власності вимогам прозорості.

Так, станом на 1 січня 2014 року акціонерами банку були дві юридичні особи, зареєстровані в Ліхтенштейні: компанія IDP Capital LTD – 82.5% акцій банку та компанія MCHL Finance LTD – 17.5% акцій банку. Інформація про акціонерів цих компаній банком не розкривалася з огляду на те, що учасниками кожної з них було більше 10 осіб, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше.

У листопаді 2014 року структура власності банку змінилась і його акціонерами стали 11 юридичних осіб. Інформація про нових акціонерів банку та їх структури власності була розкрита банком Національному банку України лише після набрання чинності у березні 2015 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб".

На дату віднесення банку до категорії неплатоспроможних акціонерами ПАТ "Банк "Юнісон" були 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку. У кожній компанії є один кінцевий бенефіціарний власник – фізична особа. Деякі з цих фізичних осіб були або є зараз членами наглядової ради ПАТ "Банк "Юнісон".

 

Источник: bank.gov.ua

 График мероприятий
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (044) 393-04-03 (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайт :
www.DC.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Юридическая поддержка