На главнуюВыпуски журнала → Банк «Львів»: реальні кроки у підвищенні енергоефективності

Банк «Львів»: реальні кроки у підвищенні енергоефективності

Банк «Львів» має багаторічний досвід у сфері реалізації проектів енергоефективності. Його діяльність у цьому напрямі неодноразово відзначалась почесними нагородами. За підсумками V Міжнародного конкурсу «Банк року – 2013» журнал «Банкиръ» назвав Банк «Львів» переможцем у спеціальній номінації «Лідер по впровадженню програми енергозбереження для населення». Про результати партнерської роботи в сфері енергоефективності, а також про перспективи діяльності у цьому напрямку журналу «Банкиръ» розповів Ігор ГАВРИЛЯК, Голова Правління ПАТ АКБ «Львів».

- Розкажіть про основні проекти у напрямку енергозбереження, у яких Банк «Львів» бере або раніше брав участь.

- Банк «Львів» працює у двох основ­них напрямках енергозбереження: приватні клієнти та представники малого та середнього бізнесу.

Приватні особи мають можливість отримати лояльний кредит на цілі енергоефективної модер­нізації своїх домівок і при цьому отримати відшкодування частини відсоткової ставки з боку Львівської Обласної Державної Адміністрації (ЛОДА). Найчастіше такі кредити використовуються на заміну вікон та вхідних дверей, а також на модернізацію опалення, утеплення стін та горищ.

Щодо клієнтів малого та середнього бізнесу, то спектр проектів, які були реалізовані за рахунок програми енергозбереження, запровадженої спільно Банком «Львів» та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО), є набагато ширший. Так, клієнти Банку здійснювали заміну та модернізацію застарілого обладнання, встановлювали рекуператори тепла, когенераційні установки, виготовляли альтернативне паливо, очисні споруди, модернізували опалення за енергоефективними технологіями, тощо.

- Які результати реалізації цих проектів?

- Завдяки діяльності банку більше 1500 клієнтів отримали кредит згідно програми енергозбереження на загальну суму, яка перевищує 60 мільйонів гривень. 

- Чи плануєте і надалі підтримувати напрямок встановлення енергозберігаючого устаткування та сприяти розвиткові альтернативних енергоносіїв в Україні? Якщо так, які проекти передбачено реалі­зувати у найближчій перспективі?

- ПАТ АКБ «Львів» не зупиняється на досягнутому та має нові амбітні плани щодо розвитку сфери енергоефективності. Так, найближчим часом Банк «Львів» ставить собі за мету почати роботу у напрямку фінансування Об’єднання Співвлас­ників Багатоквартирних Будинків (ОСББ). Фінансування даного сегменту практично не розвинуто на сьогоднішній день в Україні, а потреба в енергоефективній модернізації і, відповідно, у залученні кредитних коштів дуже висока. Станом на сьогодні Банком виконано ряд стратегічних завдань щодо втілення цієї мети в реальність.

Так, Банк «Львів» уклав нову угоду з НЕФКО, у якій передбачено збільшення загального ресурсу коштів для фінансування на цілі енерго­збереження. Нові інвестиції є продовженням попередньої програми кредитування 2008 року. Виділені для неї 3 млн євро на даний момент повністю розподілені по місцевих проектах енергозбереження. Завдяки проведеним заходам скорочення викидів вуглекислого газу склало понад 22 тисяч тонн, а споживання електроенергії скоротилось на 16 тис. МВт/г.

Також Банк «Львів» уклав Договір з USAID, згідно з яким надаються додаткові переваги юридичним особам – клієнтам Банку, і уклав «План дій» із Львівською Обласною Державною Адміністрацією та IFC щодо розробки процесу відшкодування частини відсотків для кредитів ОСББ на цілі енергозбереження з боку ЛОДА.

Галина КОНОВАЛЕНКО
 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка