На главнуюВыпуски журнала → Бути успiшним – це мати бездоганну репутацiю

Бути успiшним – це мати бездоганну репутацiю

– Ольго Олександрівно, будь ласка, кілька слів про себе, свій професійний шлях.

– Народилася я на Черкащині – у регіоні, що славиться найкрасивішим парком «Софіївка», найшанованішою Тарасовою горою у Каневі, у краї, де торували стежки талановиті люди, що уособлюють собою нашу Батьківщину, – Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Михайло Старицький та ін.
Фахову освіту почала здобувати в Черкаському фінансовому технікумі, одному з двох за таким напрямом підготовки у колишньому Радянському Союзі, а продовжила свою освіту в Київському інституті народного господарства (у ті часи). У своїй трудовій книжці маю лише записи щодо перебування на роботі з 1979 року у Промінвестбанку. З 1992 року працюю в системі Національного банку України, де розпочала з маленької сходинки економіста 2-ої категорії і наразі обіймаю посаду першого заступника начальника Головного управління по м. Києву і Київській області.

– З чого починається Ваш робочий день?

– У мене, як і в багатьох людей, кожний робочий день починається з гасла: аби за реалізовані справи не було соромно. Цілі та завдання на наступний день у державній установі повинні бути і є прогнозованими, проте стандартного розпорядку не існує, але візитною карткою дня є посмішка і людське розуміння!
   
– Щоб Ви змінили у розвитку банківського бізнесу країни?

– Для мене важливо, щоб банківська система лише вдосконалювалась у правовому руслі і чинно дотримувалась його в практичній діяльності.
   
– Бути банкіром для Вас – це випадковість, усвідомлений вибір чи покликання?

– З часом переконуюсь, що це усвідомлений вибір, бо є результат, за який не соромно. Банківська система – це серйозний механізм, який зупинити, загальмувати неможливо. якщо наша діяльність спрямована на розвиток, то пересічний громадянин та економіка держави це відчувають. Особливо показовим став 2008 рік, коли на кону було одне – забезпечити виживання банківської системи шляхом підтримки ліквідності. Тож, якби були прийняті інші рішення, в стадії ліквідації на сьогодні було б значно більше банків.
   
– Які якості допомогли Вам досягти успіху в банківській сфері?

– Мої принципи в роботі: не нашкодь і не кидай нічого на півдороги; повна відповідальність за прийняті рішення; послухай і почуй опонента!
   
– Існує думка, що фінансисти мають справу лише з цифрами і творчості у цій професії не існує.Чи вважаєте Ви цю тезу вірною?

– Про жодну установу неможливо дізнатись так багато із цифр, як про банк, глянувши на прозорість значної кількості фінансової та статистичної звітності, починаючи з основи його створення, статут­ного капіталу, обслуговування клієнтів через кредити, депозити, інші інструменти, що є доступні сьогодні на ринку у фінансовій сфе­рі. Тому я би не визначала творчість як основну рису професії банкіра, ско­ріше це – безапеляційна точність.

– Визначні події у Вашій професійній діяльності у 2010 році.

– 2010 рік не є особливим роком у моїй професійній діяльності. Це просто ще один рік наполегливої роботи в стані виходу банківської системи з кризи 2008 року.
   
– Життєві правила, які допомагають Вам досягати поставленої мети.

– Правило у моєму житті одне: коли берешся за справу, май мужність незалежно від складності довести її до логічного завершення.
   
– Бути сьогодні успішним – це.– .мати бездоганну репутацію. Якби у Вас була можливість розпочати все з нуля, що саме Ви б змінили в своєму житті?

– Початок з нуля у моїй професійній діяльності – день направлення з фінансового технікуму до Прип’яті. У той час ще ніхто не знав, що буде таке масштабне будівництво, як Чорнобильська атомна станція, але до Прип’яті я не доїхала, бо залишили в Києві. Решта подій у житті відбувалась настільки послідовно, що щось змінювати з огляду назад не має сенсу – то вже було!

– Чи є у Вас улюблена книга?

– Їх багато. Особливо люблю читати книги про визначних людей.
   
– Ваш улюблений афоризм.

– Потрібно ставитися до людей так, якби ти хотів, щоб вони ставилися до тебе.
   
   
Розмовляла Ольга ПIНЕВИЧ

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка