Для студентів найкращі банки – Райффайзен Банк Аваль, ПриватБанк та банк «Львів»
Як розповів магістр Університету Ярослав Омельчук, що вже вдруге допомагає визначити переможців, студенти вишу самі придумали критерії, за якими знаходять переможця. Серед них найважливіші – можливість працевлаштування, найкраща база практики та надання стипендій для підтримки обдарованої молоді.
Враховується і підтримка банками студентських ініціатив, спеціальні програми для молоді, креативність маркетингової діяльності, рівень обслуговування, корпоративна культура та загальний імідж фінансової установи. Ярослав Омельчук розповідає, що сьогодні магістри Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ отримують стипендії від чотирьох банків. На днях стало відомо, що 6 стипендій погодився виділити ще один банк – «Кредит Європа». Цікавою є співпраця з ОТР Банком, адже він щороку запрошує 6–7 кращих студентів УБС на роботу. Всі знають, що студентам без досвіду важко працевлаштуватись, а у цьому банку придумали механізм допомогти молоді цей самий досвід набути. Студента не оформлюють на посаду, а підписують договір про надання та отримання послуг. Відтак останній, отримавши диплом, вже має досвід роботи. Так роблять і у ПриватБанку. Значна кількість колег Ярослава, хто проходив практику у цих банках, згодом у них залишаються працювати.
Розповідає магістр Університету і про важливість проходження практики. «Є банки, які дуже обмежують студента під час здобуття практичних навичок, – ділиться Ярослав Омельчук. – Не допускають до матеріалів, апелюючи до банківської таємниці. Проте є й такі фінансові установи, що вповні дають можливість молодій людині підкріпити свої теоретичні знання практикою».
Ярослав Омельчук два роки очолював студентську раду у Львівському інституті банківської справи, згодом став студлідером в Інституті магістерської та післядипломної освіти, а тому з досвіду розповідає як важлива фінансова підтримка банків при будьяких починаннях. «Загалом, на наші студентські прохання завжди відгукуються банкіри, важливо лиш вміти правильно оформити листи, знайти вагомі аргументи та заручитись підтримкою ректора», – розповідає хлопець. За словами Ярослава, у Львові студентський фестиваль «Ми – студенти!» повністю фінансували комерційні банки, а це 13 тис. грн. Без підтримки не можливий і наймасштабніший студентський захід Університету банківської справи – «Аукціон надій». Тут банкіри і лотами допомагають, і стають щедрими покупцями.
Цікавою є співпраця з банками і по молодіжних проектах. До прикладу, відомою є Всеукраїнська олімпіада, яку проводить Укрсоцбанк. У 2009 році у ній переміг студент УБС, його одразу запросили на хорошу посаду у банк. В Укрсоцбанку при працевлаштуванні завжди враховують показники участі в олімпіаді.
Ярослав Омельчук зізнається, що на вибір студентів у конкурсі на визначення найкращого банку впливають і чисто суб’єктивні чинники, як от загальнонаціональний імідж та те, як обслуговують молодих людей у цих фінустановах. Дехто вибирає той банк, у якому б хотів працювати.
До речі, якщо брати у розрізі голосування по інститутах Університету, то можна побачити, що в деяких областях певні банки активніше допомагають студентам, в інших – майже не співпрацюють.
Минулоріч, коли конкурс відбувався вперше, завдяки студентській підтримці лідерами номінації стали ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль та Укрсоцбанк. Майбутні банкіри сподіваються, що лідери студентських симпатій зразка 2010 року оцінять довіру молоді та співпрацюватимуть з ними ще активніше.
Наталія КУЗЬМА
Ректор Унiверситету банкiвської справи НБУ (м. Київ) СМОВЖЕНКО Тамара Степанiвна та заступник Голови Правлiння АО «Райффайзен Банк Аваль» ГОРБАЧОВ Вiктор Михайлович
- Підсумки проведення Церемонії нагородження лауреатів
- Експертна думка
- XV - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «СТРАХОВА КОМПАНІЯ РОКУ - 2020»
- XII - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «БАНК РОКУ - 2020»
- Видео Online
- Online журнал «БАНКИРЪ»
- Бизнес-уроки
- Конференции
- Персоны
- Пресс-релизы
- Новости МФ Клуба «Банкиръ»
- Искусство
- Имидж
- Стиль жизни
- Конкурсы
- Обучение
- Право
- Страхование
- Инвестиции
- Содружество
- Регионы
- Аналитика
- Точка зрения
- Технологии
- Безопасность
- Оборудование
- Платежные системы
- Финансовый рынок
- Информстраница
- Выставки и форумы
- Зарубежный опыт
- Банковский сектор
- Эксклюзив
- VIP-интервью