На главнуюВыпуски журнала → Довіра як вершина

Довіра як вершина

 Коли йдеться про банки, то основні критерії, які спливають у думці, це – надійність, прозорість, довіра. І хоча ритм сьогодення додає свої актуальні критерії, такі як технологічність, доступність, оперативність, там, де мова йдеться про гроші, саме довіра та надійність є лідерами впливу. Про те, як поєднати класичний підхід у веденні банківської справи та при цьому відповідати сучасним потребам суспільства, розповідає Голова Правління Індустріалбанку Михайло Букрєєв.

Банк як довірена особа

Основа банківської справи залишається тією самою впродовж більше п’яти сотень років. Та навіть, якщо ми звернемося до історії Вавілону чи Древньої Греції, то знайдемо і там ті установи, які виконували роль банків, і основою їх діяльності була довіра. Довіра таке поняття, яке включає в себе вибір людини – довіряти чи ні, при цьому оцінюються як можливі ризики так і сприйняття установи. У світі, де зростає невизначеність і де ризики перевищують допустимий рівень, перетворюючись в небезпеку, довіра згасає. Саме тому працювати в напрямку формування довіри потрібно на різних рівнях: від якості обслуговування на містах, де компетентний фахівець може надати грамотну консультацію з фінансового питання клієнта в потрібний для того час, до підтвердження фінансових показників та рейтингів з боку вагомих установ, до висновків яких є довіра. Індустріалбанк приділяє особливу увагу комунікації з клієнтами як на рівні клієнт-банк, так і на рівні довірена особа – соціум.

Цього року рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Індустріалбанку до рівня uaAA з прогнозом "стабільний". В рейтингу надійності банківських депозитів рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг» (Україна) Індустріалбанк увійшов у ТОП 10 лідерів. А 2 грудня 2019 року банк отримав нагороду «Банк року» як банк-лідер за надійністю депозитів юридичних осіб. Ці нагороди уявляють собою оцінку ефективності роботи Індустріалбанку. Довіра, яку ми цінуємо і за яку вдячні нашим клієнтам та партнерам, є вершиною, яка ґрунтується на щоденній кропіткій, не завжди видимій, праці всієї команди банку та міцній підтримці акціонерів.

Бути першим – виклик чи шлях

Індустріалбанк розпочав свою історію в 1990 році, і впродовж майже тридцяти років продовжує грати важливу роль у формуванні банківської системи країни. На початку двохтисячних саме Індустріалбанк залучив від ING Bank NV Netherlands кредит на суму $ 40 млн, а пізніше синдикований кредит на суму $ 20 млн. Поступово нарощуючи капітал, виконуючи вимоги регулятора, об’єднуючись спочатку з МТ-банком у 2005 році, а через дванадцять років - з Експрес-Банком, Індустріалбанк по праву посів своє місце у ТОП-25 банків України. До речі об’єднання – як шлях до збільшення капіталізації та зміцнення, банк реалізував одним з перших на ринку, а злиття в 2017 році проводилося вперше за новим спрощеним законодавством.

Не у всіх напрямках ми є лідерами, наприклад, не ми диктуємо тренди у роздрібному бізнесі, зокрема у дистанційному банкінгу, втім Industrial24 – це якісний сучасний мобільний банкінг з широким асортиментом фінансових послуг – від відкриття рахунків та обміну валют до випуску повністю віртуальної неіменної Visa Prepaid. До речі Industrial24 має веб-версію для роботи з десктопів, що робить сервіс доступним для тих, кто не користується смартфонами. Ми не є першими у роздрібному кредитуванні, але індивідуальний підхід та зважену відсоткову політику цінять наші клієнти юридичні особи – крупні промислові виробництва, торгові підприємства та середній бізнес. До речі, частка непрацюючих активів станом на 1 жовтня 2019 року становила всього 14%, що майже в 2 рази нижче цього показника по банківській системі (25%). Ми є лідерами у операціях з дорогоцінними металами: минулого року банк реалізував півтонни золота. Цього року ми анонсуємо унікальний для нашого простору продукт Account Deposit. Втім більш детально про цю інновацію ми розповімо з нашим партнером, одним з лідерів ринку міжнародних переказів, системою MoneyGram, вже 17 грудня в ході прес-конференції.

Зберегти та примножити

Конкурентне середовище, зростаючи вимоги споживачів фінансових послуг, зміцнення регулювання банківського ринку з боку держави є якісним стимулом для того, щоб становитися кращими. Втім ці фактори є й викликами для кожного учасника ринку. Наприклад, впродовж цього року банк поступово змінював структуру ресурсної бази, щоб підвищити її якість. Така оптимізація була контрольованою, і ми добре розуміли ті виклики, які можуть постати перед банком. Зменшення депозитного портфелю, яке мало місце внаслідок такої політики, викликало декілька публікацій на порталах новин. Не маючи інформації для розкриття суті таких змін, споживач такої інформації стикається знову з питанням вибору – довіряти чи ні, виданню довіряти чи довіряти іншим джерелам інформації. І хоча Індустріалбанк як законослухняний суб’єкт діяльності виконує всі вимоги регулятора щодо публікації фінансової звітності та щомісячних звітів по показниках діяльності, одиниці мають час та знання, щоб перевірити та оцінити інформацію. І така ситуація є викликом і для кожного банку, і для всієї фінансової системи країни.

Завершуючи свій приклад з депозитним портфелем, зазначу, що на сьогодні ми можемо казати про його ефективну реструктуризацію, хоча процес триватиме ще деякий період. Про насиченість Банку ліквідністю свідчить норматив ліквідності LCR. Цей коефіцієнт покриття ліквідністю відображає мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відтоку грошових коштів протягом 30 календарних днів з урахуванням стрес-сценарію. В Індустріалбанку за даними на 1 жовтня 2019 він становив 237%, а на листопад - 250% при нормі 90%, Тобто Індустріалбанк виконує цей норматив майже з трійним запасом. В арсеналі банку станом на 1 жовтня 2019 року сформовано портфель депо-сертифікатів НБУ та ОВДП на суму понад 900 млн , а також більш ніж мільярдний запас кешу, а саме залишків в касах та на коррахунках. Акумульований Банком запас високоякісних ліквідних активів є достатнім для забезпечення всіх зобов’язань банку без підтримки НБУ та ефективного подолання можливих стресових ситуацій в банківській системі. Втім ми дуже добре розуміємо, що задля стабільності фінансової системи необхідний цілий комплекс заходів, один з яких є підвищення кожним з нас фінансової грамотності наших дітей та формування такого середовища, де людина може відповідально та критично оцінювати джерела інформації. І ми дуже пишаємося, що наші клієнти мають високий рівень фінансової грамотності, а наші менеджери є компетентними та уважними в роботі з кожним клієнтом.

Єгор Єрьоменко, спеціально для міжнародного клубу БАНКИРЪ

Довідка:

Індустріалбанк (м. Київ) — універсальний Банк з приватним капіталом, який надає широкий перелік послуг підприємствам, підприємцям та населенню (реєстраційний номер 36 у Державному реєстрі банків, ліцензія НБУ №126 від 12.10.2011). Заснований в 1990 році. За класифікацією НБУ входить до третьої групи банків. Фінансова надійність Банку підтверджена рейтингом незалежного рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» на рівні uaАА з прогнозом «стабільний». Рейтинг свідчить про високий рівень кредитоспроможності фінансової установи в порівнянні з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Індустріалбанк є правонаступником усіх прав та зобов’язань Експрес-Банку, об’єднання з яким відбулося 1 грудня 2017 року. На сьогодні мережа Банку представлена у 13 областях України. Банк входить в ТОП-10 «Рейтингу надійності (привабливості) банківських депозитів» рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг». 2 грудня 2019 року Індустріалбанк отримав нагороду «Банк року 2019» в номінації «Банк лідер за надійністю депозитів для юридичних осіб" в межах XI – Всеукраїнського конкурсу «Банк року - 2019», організатором якого є міжнародний клуб "Банкиръ". 6 грудня 2019 року Індустріалбанк отримав нагороду від компанії Refinitiv, а саме Михайло Стецюк, Директор Департаменту фінансових ринків, став кращим трейдером, отримавши почесний знак «Best Trader» за активну діяльність на міжбанківському ринку України за підсумками 2019 року. При прийнятті рішення щодо переможців беруться до уваги обсяги та кількість угод в сфері торгівлі іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку, а також курси, які трейдер пропонує іншим контрагентам в торговій системі. За даними НБУ, прибуток банку за 9 місяців 2019 року склала 29,210 млн грн, а чистий процентний дохід - 245,794 млн грн. Банк забезпечив приріст власного капіталу на 2,32% з початку року.

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка