На главнуюВыпуски журнала → ЕКОбанк збільшує статки українців і покращує довкілля

ЕКОбанк збільшує статки українців і покращує довкілля

 

Укргазбанк вже досить давно нерозривно асоціюється з екологічністю і енергоефективністю. А ми банкіри вже стали справжніми експертами в цій сфері, бо до нас все частіше йдуть не тільки за фінансуванням, а й за порадами – як і з ким починати екопроект.

Ми вже навіть маємо власний експертний рейтинг надійних підрядників для будівництва масштабних промислових об'єктів відновлюваної енергетики. І це не дивно, адже в минулому році більше половини всіх проектів ВДЕ було реалізовано в Україні саме за допомогою Укргазбанку.

Green Banking – справді інноваційна модель в українському банківському секторі. Цей вектор користується великим попитом в розрізі і світових реалій, і української спадщини. Оскільки саме українці в останні роки гостро відчувають на собі недоліки екстенсивного енергетики – для нас перехід від традиційної енергетики до «зеленої» є життєво необхідним. І чим більше ми заглиблювалися в питання екологічності, тим сильніше ми відчували потребу у вирішенні нагальних проблем в нашій країні.

З початку співпраці Укргазбанку з IFC було реалізовано 165 проектів ВДЕ. Серед них: 122 сонячні електростанцій, 8 вітрових електростанції, 19 малих гідроелектростанції, 5 ТЕС на біомасі та 11 біогазових електростанцій. Укргазбанк – лідер «зеленого» фінансування в Україні щодо фінансової підтримки введення нових потужностей починаючи ще з 2017-го року. Наразі кожний п’ятий мегават отриманого «зеленого» тарифу в Україні профінансовано за допомогою Укргазбанку. При цьому, банк профінансував третину нових проектів з відновлювальних джерел енергії у 2017 році та половину усіх нових потужностей з ВДЕ у 2018 році.

З початку реалізації «зеленого» напряму діяльності, завдяки еко-кредитам Укргазбанку українським підприємствам вже вдалося досягти економії понад 750 млн грн. Та скорочення викидів СО2 – понад 1,3 млн тонн на рік.

За рахунок проектів реалізованих з Укргазбанком щорічна економія природнього газу складає 803 млн м3.

Звичайно, ми не з тих, хто зупиняється на досягнутому. Нещодавно ми запровадили перший в Україні ЕКОдепозит. Його суть в тому, що кошти, розміщені на ньому, допомагатимуть нашій державі ставати екологічно чистішою та енергетично незалежною. Бо усі гроші на ЕКОдепозиті будуть спрямовуватися виключно на реалізацію екологічних проектів в Україні.

Тепер кожен вкладник, відкриваючи ЕКОдепозит, робить реальний внесок в еко-модернізацію країни, захист її екології та довкілля. Ми покажемо, що для вирішення екологічних проблем не обов’язково мати мільйонні статки, а навпаки – кожна гривня важлива і дієва. Ми підрахували, що кожна розміщена на депозиті гривня буде працювати для екології та захисту нашого довкілля.

Наприклад, лише 1 тисячі гривень буде достатньо для:

  • щорічного скорочення шкідливих викидів CO2 на 50 кг;
  • виробництва на 70 кВт*год більше екологічно чистої електроенергії, якої вистачить на потреби цілої родини;
  • заміщення викопного палива для виробництва тепла в обсязі 60 тис. ккал.

Тож чим більше коштів на ЕКОдепозиті, тим більше фінансування еко-проектів, відповідно, тим більший результат для екології та чистого майбутнього України. Кожен наш ековкладник отримуватиме звіт про екопроекти, які вдалося реалізувати завдяки його коштам.

І ось лише за тиждень на ЕКОдепозиті українці розмістили майже 80 млн грн. Цього вже достатньо для щорічного скорочення шкідливих викидів СО2 на 1,33 млн кг, виробництва 1,8 млн кВт*год на рік екологічно чистої електроенергії, якої вистачить на побутові потреби понад 750 українських родин, а також для
щорічного заміщення вугілля чи газу, що знадобилися б для опалення домівок більш ніж 500 родин.

До речі, найекологічнішими нашими клієнтами поки що є жителі столиці, Полтави та Житомира.

Разом з цим, ми впевнені, що не можна нести гармонію в світ, якщо її немає у себе вдома. Мова про підтримку екотрендів в наших офісах. Контейнери для сортування сміття, утилізації батарейок, енергозберігаюче освітлення, відмова від паперового документообігу та впровадження електронного підпису – ми впевнено працюємо над створенням дійсно ековідповідального офісу, який ефективно використовує ресурси.

Наша маленька перемога – відмова від використання пластика в роботі з клієнтами. Здавалося б, така дрібниця на столі, але ми підрахували, що щорічно банк використовував 420 тисяч таких файлів для документів. Для порівняння, це еквівалентно площі в 3060 км2, а це 428 футбольних полів!

У розвитку екокультури ми не розмінюємося на дрібниці – ми продумуємо кожну деталь. Наша стратегія розвитку принципово нової, чистої і безпечної моделі виправдала себе, а вперте проходження «зеленим» вектором дозволило, зрештою, самореалізуватися.

Шевченко Кирило Євгенович

Голова Правління АБ «УКРГАЗБАНК»

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка