Група «РОСТОКХОЛДИНГ» пропонує інвесторам зростати разом Із нею
«РОСТОКХОЛДИНГ» – вертикальноінтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, виробництві, переробці та продажу молочної продукції. Сьогодні в обробітку групи майже 50 тисяч гектарів землі. До групи належать також два молокозаводи, вісім тваринницьких ферм, два елеваторних комплекси та ряд торгових компаній. «РОСТОКХОЛДИНГ» експортує продукцію до країн Північної Африки, Азії, Європи та СНД. Про групу та перспективні напрямки співпраці розповідає МАКУХА Ігор, Генеральный директор групи «РОСТОКХОЛДИНГ».
- Сьогодні група «РОСТОКХОЛДИНГ» – серйозний гравець на ринку України. Які плани щодо розвитку компанії на найближчі 3–5 років?
- Пріоритетний напрямок інвестицій групи «РОСТОКХОЛДИНГ», поряд із завданнями розширення банку землі, – нарощування потужностей для зберігання зернових. У 2011 році в Чернігівській області була побудована та введена в експлуатацію перша черга елеваторного комплексу. Поточна потужність комплексу по зберіганню зернових становить 25 тисяч тонн. Крім того, в цьому році в Сумській області завершено будівництво першої черги елеваторного комплексу потужністю 20 тисяч тонн. В 2013–2014 рр. ми плануємо збільшити загальну потужність комплексів до 120 тисяч тонн.
Обидва елеваторні комплекси є високоефективними, з високим рівнем автоматизації всіх виробничих процесів. Постачальниками обладнання виступили провідні виробники світу. Транспортне обладнання та ємності для зберігання зернових на елеваторному комплексі в Сумській області представлені фірмою «SPS» (Іспанія), зерносушарки – «MEGA» (Аргентина), зерноочисне обладнання – «Damas» (Данія). Для приймання та відбору проб зерна використовуються пробовідбірні пристрої «Rakoraf». На елеваторному комплексі в Чернігівській області застосовується американське обладнання – зерносушарка «Brock Meyer 2400 S».
- Ви зазначили, що в планах групи є і збільшення банку землі. Чи є вже конкретні домовленості на даний момент і чим Ви керуєтеся при виборі земель?
- На даний момент у нас є два кластери землі: 12 тисяч гектарів в Ічнянському районі Чернігівської області і, до недавнього часу, в нашому розпорядженні перебували землі площею 8,5 тисяч гектарів в Глухівському районі Сумської області. Зараз ми знаходимося на стадії придбання землі в розмірі близько 40 тисяч гектарів в Сумській області, після чого у нас в управлінні перебуватиме близько 60 тисяч гектарів землі.
Ми розглядаємо варіанти розширення, і пріоритетними для нас залишаються землі в Сумській та Чернігівській областях. Поперше, таким чином ми досягнемо максимально близького розташування нових ділянок землі до існуючих кластерів. Другий момент, на який ми звертаємо увагу, – родючість грунтів та кліматичні умови (вони, як відомо, останнім часом змінюються). В цьому плані Сумська та Чернігівська області демонструють одні з кращих результатів із точки зору врожайності.
- Чи готові Ви технічно до такого нарощування землі в обробітку?
-На сьогоднішній день технічна база «РОСТОКХОЛДИНГ» представлена сучасною технікою провідних світових виробників. За останніх дев’ять років було придбано значну кількість тракторів відомих брендів CASE та Jhon Deere, комбайнів Jhon Deere, силосних комбайнів Claas Jaguar, тощо. Проте збільшення землі в управлінні однозначно спонукатиме нас до розширення парку агротехніки.
- Які у Вас плани щодо подальшого розвитку тваринництва?
Компанія планує і далі розвивати молочний напрямок, принаймні та інфраструктура, яку ми маємо на сьогоднішній день, – це хороша база. Молочні ферми групи «РОСТОКХОЛДИНГ» знаходяться на території Чернігівської та Сумської областей. Поголів’я ВРХ становить понад 2,5 тисяч, з них близько 1,3 тисяч голів дійного стада. Продуктивність корів складає 5500 літрів на рік. Базова порода – селекційна голштинська. До складу групи також входить ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» – одне з провідних підприємств Чернігівщини. Завод побудовано і введено в дію ще 1965 року. Сьогодні завдяки модернізації, заміні обладнання та впровадженню нових технологій підприємство переробляє до 200 тонн продукції на добу і успішно реалізує її як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
Наші плани щодо інвестицій в молочне тваринництво підкріплені потенціалом росту споживання молока та молочної продукції в Україні, адже якщо порівнювати, наприклад, із Росією, то сьогодні середньостатистичний українець споживає молока і молочних продуктів майже в два рази менше, ніж росіянин. Згідно з прогнозами Продовольчої та сільськогосподарської організації (Food and Africulture Organization), обсяги торгівлі сухим знежиреним молоком та сухим незбираним молоком (продуктами, які мають тривалий термін зберігання і можуть експортуватися на далекі відстані) зростуть відповідно ще на 34% і 30%.
Разом з тим тваринництво вимагає значних інвестицій для досягнення високих надоїв і високих стандартів утримання. При цьому ціни на кінцеву продукцію залишаються невисокими, тому на даному етапі групою обрано помірну стратегію капіталовкладень в молочне тваринництво. Протягом декількох наступних років планується закласти фундамент для майбутніх масштабних інвестицій і досягти цього шляхом підвищення надоїв молока до 6000–6500 літрів на голову на базі існуючої інфраструктури. Надалі ж плануємо інвестувати в реконструкцію ферм, розширення поголів’я до 45 тисяч голів, будівництво сучасних ферм з автоматизованим доїнням, де надої становитимуть до 8000 літрів на корову на рік. Все це, однак, можливо лише за умови сприятливої кон’юнктури на ринку молока.
- Де Ви залучаєте фінансові ресурси?
- Не секрет, що сільське господарство належить до капіталоємних галузей. Кошти потрібні постійно: для розширення площі земель в обробітку, для придбання нового обладнання та технологій, побудови інфраструктури, закупівлі якісного насіння та добрив тощо.
Так, у будівництво першої черги сучасного автоматизованого елеваторного комплексу потужністю зі зберігання 20 тисяч тонн зернових в Сумській області на даному етапі групою вже інвестовано 64 млн грн. В 2013 році розмір інвестицій за попередніми даними сягне близько 15 млн доларів.
Щодо джерел фінансування, ми покладаємося на власний грошовий потік, а також на запозичення всередині країни. Значну фінансову підтримку ми сьогодні маємо від БТА Банку в Україні, який, до речі, за версією видання «Інвестгазета», цього року зайняв другу позицію зпоміж 175 банків України в рейтингу найбільш стійких банків України за нормативом достатності регулятивного капіталу (Н2). Це досить серйозна позиція, оскільки норматив, який був взятий за основу, є одним із найважливіших показників стійкості фінустанови.
- Як Ви особисто оцінюєте розвиток світового фондового ринку та фондового ринку України? Чи плануєте апробувати нові інструменти фінансування в майбутньому?
- Сьогодні важко говорити про райдужні перспективи розвитку фондового ринку як в Україні, так і у світі. Минулого тижня я побував на Українському інвестиційному форумі з акцентом на темі «Залучення інвестицій під час змін», в рамках якого відбулися дискусії на теми макроекономіки, залучення прямих інвестицій в капітал, IPO і публічних розміщень, а також можливостей виходу на ринки боргового капіталу для українських компаній. Виразно звучали думки про те, що очікується нова хвиля кризи, досі незвідана і в рази інтенсивніша, аніж усі попередні, проте разом із тим конкретних прогнозів не поспішає робити жоден з учасників, а серед них генеральні та фінансові директори українських компаній реального сектору економіки, а також представники інвестиційних і комерційних банків, інвестиційних фондів, аудиторських і юридичних компаній.
Ми сподіваємося, що очікуване охолодження економічного клімату в Україні не матиме місця, ліквідність банківської системи як основного інвестора в облігації підвищиться, і вже, скажімо, навесні, за сприятливої кон’юнктури на ринку, нам вдасться випустити корпоративні облігації.
Підготувала
Світлана МЕРГАСОВА
- Підсумки проведення Церемонії нагородження лауреатів
- Експертна думка
- XV - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «СТРАХОВА КОМПАНІЯ РОКУ - 2020»
- XII - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «БАНК РОКУ - 2020»
- Видео Online
- Online журнал «БАНКИРЪ»
- Бизнес-уроки
- Конференции
- Персоны
- Пресс-релизы
- Новости МФ Клуба «Банкиръ»
- Искусство
- Имидж
- Стиль жизни
- Конкурсы
- Обучение
- Право
- Страхование
- Инвестиции
- Содружество
- Регионы
- Аналитика
- Точка зрения
- Технологии
- Безопасность
- Оборудование
- Платежные системы
- Финансовый рынок
- Информстраница
- Выставки и форумы
- Зарубежный опыт
- Банковский сектор
- Эксклюзив
- VIP-интервью