На главнуюВыпуски журнала → Художник – бо є душа

Художник – бо є душа

Справді, така творчість має світове значення. А яка надзвичайна багатобарвність кожного Франчукового шедевра! Таке враження, що Валерій Франчук увібрав у кожне своє полотно найкращі барви митців трьох останніх століть, особливо Левітана, Ван Гога, Дюфі, Мурашка, Шевченка. Синтезуючи і класифікуючи всі його твори, створені протягом понад двох десятиліть, вдумливий аналітик і «синтетик» зробить висновок: все це є образ України в різних історичних вимірах, в яких відчувається прагнення митця піднести в людині почуття гідності, навчитися розуміти велич, горе, радість, красу Батьківщини, душу її народу. Ось саме так нещодавно висловились про твори Валерія Франчука глядачі, коли побували в київському Українському домі на його персональній виставці.

Від зовнішньо спокійних полотен «Жабуриння», «Зачаровані далі Сіверщини», «Та сама осінь»... до майже вибухових пейзажів «Мабуть буде дощ», «Ци кад цвірчання», «Редівівус»...

Пік «вибуху» його громадянського таланту припадає на великий цикл робіт, присвячений трагедії України – го-

лодомору 1932–33 років. Це – десятки творів, що відбивають усі головні «етапи» геноциду нашого народу: триптих «Весна великої скорботи», «Реквієм» та інші.

Біль, горе, Христове страждання українських людей... Але автор у кожній окремій картині цього циклу, виконаній тільки йому притаманною образно-пластичною мовою, «монументально» передає гнів і бунт, які зріють у згорьованій людині, в катованому народі... Картини мит-ця – ніби наочний доказ і практичне втілення в життя бунтівної української душі, яка народилася, живе і бореться в мистецтві Франчука.

Безперечно, Валерій Олександрович — сучасний постімпресіоніст, в основі якого лежить «надреалізм», тобто сюрреалізм, з його «згущенням фарб». Іншими словами, Франчук – більше творець дійсності, ніж митець, що відображає.

Мистецька «дійсність» Франчука прекрасна, має глибоку філософсько-ліричну душу. І ця мистецька душа – великий удар по сучасній бездуховності. Хоча наш автор ставить перед собою скромніше завдання: «Я творю

для того, щоб люди не забували, що в них є душа».

Володимир ГОЛОБОРОДЬКО

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка