На главнуюВыпуски журнала → КРИСТАЛБАНК – лідер ринку іпотечного кредитування України

КРИСТАЛБАНК – лідер ринку іпотечного кредитування України


Розвиток іпотечного кредитування у нашій країні, на жаль, поки що не досяг свого піку. Більше того, багато великих банків вимушені констатувати, що «продукт» не йде на ринок, хоча ставки у гривні сьогодні досягають того ж рівня, що колись в інвалюті тоді, коли іпотечні кредити користувалися не аби яким попитом. Утім, є на ринку й гравці, яким вдається дуже вдало та ефективно забезпечувати своїх клієнтів житлом у кредит. Можливо за рахунок дуже якісно побудованих процесів, філігранно відточених продуктів, а можливо свою роль відіграє сінергія професіоналізму та бажання задовольнити потреби та побажання своїх клієнтів, навіть інколи поступаючись прибутками. Один з таких – КРИСТАЛБАНК, який цього року вже вп’яте отримав нагороду «Банк №1 за умовами іпотечного кредитування» у межах XIІI Всеукраїнського конкурсу «Банк року - 2021» від міжнародного фінансового клубу «Банкиръ».

Гребінський Леонід Андрійович - Голова Правління АТ «КРИСТАЛБАНК»

Перший іпотечний кредит для придбання нерухомості на первинному ринку КРИСТАЛБАНК надав у 2016 році, після 8 років фактичної зупинки іпотечного кредитування та майже у розпал фінансової кризи, коли кредитування фізичних осіб в інвалюті було просто заборонено. Ситуацію ускладнювали й неналежна якість та темпи будівництва, а ще гірше — афери, що розквітали в той час на «первинному» ринку. Втім, намагання КРИСТАЛБАНКу посісти свою нішу, бути у ній кращим, готовність створювати продукти не для себе, а для своїх клієнтів, вміння обирати партнерів, зіграли свою роль. Там, де інші, навіть крупніші та досвідченіші банки пробуксовували, КРИСТАЛБАНКу буквально за кілька років вдалося довести — він створив унікальний, доступний кредитний продукт та вибрав надійного партнера — ПрАТ «ХК «Київміськбуд». Саме те, що потрібно для клієнтів будь-якого банку — надійний забудовник із багаторічною бездоганною репутацією та прийнятні умови кредитування, які дозволяють не лише взяти кредит, а й комфортно та своєчасно обслуговувати й повертати його, ремонтувати житло, забезпечувати родину, подорожувати, навчати дітей та ін. Саме це пропонує програма іпотечного кредитування на первинному ринку житла від КРИСТАЛБАНКу під назвою «Від мрій – до дій», згідно з якою клієнти отримують дійсно наднизькі на ринку процентні ставки за користування кредитними коштами – від 0,01% річних у гривні.

Тому, від інших - програму КРИСТАЛБАНКу відрізняє не лише незначна вартість обслуговування іпотечного кредиту. Також серед її переваг — дуже швидкий процес надання коштів та спрощений пакет документів для отримання позитивного рішення, а також диференціація умов кредиту залежно від кількості кімнат у квартирі або апартаментах, які купує клієнт, відсутність витрат на оцінку нерухомості, скритих комісій, тощо. І це довело свою ефективність – за час дії програми банк надав більш ніж 400 українським родинам, змогу жити в обраних ними квартирах загальною площею понад 20 тис. квадратних метрів, за рахунок часткового кредитування за цією програмою.

Сьогодні банк продовжує реалізовувати іпотечні програми, спрямовані на забезпечення фізичних осіб власним житлом – і на первинному, і на вторинному ринку. Усі пропозиції розробляються з урахуванням реальних потреб та можливостей середньо-статистичних клієнтів. Зокрема, для придбання 1-кімнатної квартири на первинному ринку банк надає кредити за ставкою від 10% річних у гривні в першій рік, 2-кімнатної — від 7,7% річних, а 3-х і більше кімнатної — від 0,01% річних. Отримати такий кредит можна на строк до 10 років, але коли кредитні кошти потрібні лише на рік, процентна ставка становитиме лише 5% річних, що майже відповідає ставкам за іпотечними кредитами у Європі.

Наразі, банк не зупиняється у своєму розвитку – наприкінці серпня цього року він приєднався до державної програми, ініційованої Президентом України «Доступна іпотека 7%» — 26 серпня 2021 року було підписано відповідний договір про співробітництво з Фондом розвитку підприємництва, через який власне і реалізується ця програма.

Як відзначає Леонід Гребінський, Голова Правління АТ «КРИСТАЛБАНК»: «Ми раді стати учасником Державної програми «Доступна іпотека 7%». Іпотечне кредитування відіграє важливу роль у соціально-економічному розвитку будь-якої держави, оскільки, по-перше, є ефективним інструментом об’єднання фінансового ринку з ринком будівництва житла, що сприяє капіталізації ресурсів, а по-друге, сприяє розвитку ринку нерухомості, вирішенню житлової проблеми, підтримці соціальної стабільності. Тим більше, коли йдеться про молодь, про наше майбутнє, про придбання нею першого житла за прийнятними цінами».

Метою програми «Доступна іпотека 7%» є забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Скористатися нею можуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами. Згідно з умовами програми, процентна ставка для позичальника становитиме 7% річних протягом усього терміну обслуговування кредиту, який може досягати 20 років, максимальна сума кредиту – 2 млн. грн., а власний внесок стартує від 15% вартості житла.

На сьогодні програма ще не набула широкого попиту серед населення України, адже має низку певних, доволі жорстких обмежень – наприклад, строку будівництва житла. Так, за умовами програми у її межах можливо придбати лише нове житло, що було введено в експлуатацію після 2018 року. Саме тому, КРИСТАЛБАНК, маючи подібний досвід безумовно, впорається і з такими обмеженнями, пропонуючи своїм клієнтам лише найкращі умови.

Стосовно вторинного ринку житла, для придбання нерухомості на ньому, КРИСТАЛБАНК пропонує кредити аж до 20 років, якщо у клієнтів буде у цьому потреба. Ставка при цьому у перші сім місяців кредитування стартує від 7% річних. Головний принцип тут – завжди орієнтуватися на запити та потреби клієнтів та забезпечити для них такі умови и термін кредиту, які вони потребують, виходячи з рівня доходу та вартості житла. Головне, максимально скоротити кредитне навантаження у першій період після придбання житла, коли люди потребують додаткових коштів на ремонт, переїзди та таке інше. Адже саме це робить банківський бізнес успішним – розуміння своїх клієнтів, ,постійна турбота про їхній комфорт і задоволення фінансових потреб.

Редакція МФ Клубу «БАНКИРЪ»

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка