На главнуюНовости → Кроки на місці Настрої інвесторів у 1 кварталі 2013 року

Кроки на місці Настрої інвесторів у 1 кварталі 2013 року

05/04 2013

Індекс інвестиційної привабливості України у першому кварталі 2013 року залишився незмінним у порівнянні з показником кінця минулого року -  2.12 балів з п’яти можливих. 85% опитаних вважають, що жодних змін на краще не сталося, і це є найбільший показник відсутності позитивних змін за всю історію вимірювання Індексу, з 2008 року.

 

Дослідження привабливості бізнес-клімату України в очах інвесторів було проведено Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки дослідницької компанії InMind у березні цього року, за участі 155 топ-менеджерів членських компаній Асоціації. Стан інвестиційного клімату за думками респондентів залишається стабільно несприятливим.

  

·         Інвестиційний клімат в Україні (1.7 балів)

·         Динаміка інвестиційного клімату: останні 3 місяці  (2.1 бал)

·         Очікувана динаміка інвестиційного клімату: наступні 3 місяці (2.3 бали)

·         Вигідність для нових учасників інвестувати в Україну: наступні 3 місяці (2.2 бали)

·         Інвестиційний клімат в основній галузі: наступні 3 місяці (2.3 бали).

 

Якщо порівняти результати, отримані по кожному із компонентів у 4 кварталі 2012 року, з поточними, різниці абсолютно немає, навіть на рівні сотих одиниць, що вказує на відсутність відчутних змін у настроях інвесторів.

 

На питання, які саме зміни відчули на собі представники бізнесу, респонденти відповіли наступним чином – 85% експертів вважають, що у першому кварталі 2013 практично не відбулося жодних позитивних змін – це найбільший показник відсутності позитивних змін за весь період вимірювання індексу.

 

4 експерти вважають позитивними зрушеннями зниження податку на прибуток в деяких секторах, в першу чергу, в IT секторі, відносну інвестиційну активність енергетичного сектору, а також невеликі зрушення в бік євроінтеграції та взаємовідносини з МВФ.

 

Серед інших позитивних тенденцій (кожна з них названа лише один раз) називають деякі законодавчі зміни, які, проте, нівелюються проблемами судової гілки влади, стабільність гривні, зміни у ліцензуванні продукції фармацевтичної промисловості, мораторій на продаж землі, здешевлення кредитних ресурсів, новий порядок реєстрації нерухомості.

 

У порівнянні з попередніми періодами, бізнесмени відмічають посилення тиску на бізнес, що пов’язаний з політичною ситуацією – корупцією, неможливістю отримати гідний захист в суді, перерозподіл бізнесу на користь політичної верхівки.  Позитивні нововведення, що мали місце у 2012 році, частково змінюються, частково – не виконуються. Міжнародний бізнес все частіше говорить про неможливість чесно працювати в Україні та перспективу згортання діяльності.

 

Томаш Фіала, Президент Європейської Бізнес Асоціації, Генеральний директор Dragon Capital:

“Індекс інвестиційної привабливості вже шостий квартал поспіль залишається на стабільно низькому рівні. Без нової програми від МВФ та успішного виконання всіх вимог, необхідних для підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, Індекс не зазнає змін на краще і у другому кварталі, на жаль.

 

Анна Дерев’янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації:

«Не дивно, що Індекс інвестиційної привабливості України залишився на тому ж низькому рівні. Прикро, але системні проблеми ринку України не зникають та продовжують впливати, прямо і побічно, на настрої інвесторів. Зниження купівельної спроможності, обмежений доступ до кредитування, відсутність рівних умов для ведення бізнесу, вкупі з потужним бюрократичним та адміністративним пресом на бізнес та несправедливістю судової системи – всі ці чинники знижують привабливість України для інвесторів. Певна кількість респондентів, поки незначна, навіть вважають дані умови несумісними з процесом ведення бізнесу в нашій країні.

Але в той же час, ми розуміємо, що за короткий проміжок часу диво не може статися, і ми цінуємо зусилля влади, направлені на подолання глибинних проблем та недоліків  українського інвестиційного клімату. Наразі основними пріоритетами є детінізація економіки, згортання фіскального тиску та більш активний поштовх у митній та податковій реформах».

 

ІНФОРМАЦІЙНА  ДОВІДКА:

Про Індекс Інвестиційної Привабливості України:

Оцінка Індексу інвестиційної привабливості України проводиться Європейською Бізнес Асоціацією за підтримки дослідницької компанії InMind. Індекс розраховується на основі регулярного моніторингу оцінок інвестиційного клімату Україна першими особами компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Детальна інформація про індекс інвестиційної привабливості та про результати п'яти хвиль дослідження доступна на сайті Асоціації:

 

Європейська Бізнес Асоціація, неурядова організація, яка об'єднує понад 950 європейських, міжнародних та вітчизняних компаній, які працюють в Україні. Сьогодні Асоціація є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні. Європейська Бізнес Асоціація була створена в 1999 році. Ініціатором її створення була Європейська Комісія, яка зацікавлена в підтримці європейського бізнесу на Україні та налагодженні двосторонніх зв'язків Україна-ЄС. Беручи до уваги пріоритети України щодо євро інтеграції в Європейський Союз, основною метою діяльності Асоціації є налагодження стосунків європейського бізнесу з представниками влади в Україні для співпраці щодо створення сприятливих умов ведення бізнесу та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку держави. Детальна інформація на сайті www.eba.com.ua/ua.

 

InMind, http://www.inmind.com.ua/ - Дослідницька агенція повного циклу, представник міжнародної мережі Factum Group в Україні. InMind надає повний спектр послуг в сфері маркетингових досліджень і консалтингу: кількісні та якісні дослідження ринку, споживачів, продукту, медіа, а також інноваційний аналіз і дослідницький аудит. Фахівці InMind мають більш ніж 19-річний досвід роботи на українському дослідницькому ринку.

 

 

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

 





 

--














---












График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка