На главнуюНовости → Моторне бюро закликає автовласників свідомо підходити до укладання договорів автоцивільної відповідальності

Моторне бюро закликає автовласників свідомо підходити до укладання договорів автоцивільної відповідальності

Останнім часом відбувається зростання кількості повідомлень до Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) щодо невизнання окремими страховиками укладених від їхнього імені договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників. З початку 2012 року страховиками було втрачено близько 64 тис. полісів «автоцивілки» серій АА та АВ, які використовувались страховиками при укладанні договорів у 2011-2012 р.р.

Страховики пояснюють свої дії втратою бланку полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (єдиної форми такого договору) та невстановленням особи, яка використала такий бланк для укладення договору страхування.

Щоб запобігти таким випадкам МТСБУ рекомендує автовласникам при укладанні договорів автоцивільної відповідальності пересвідчитися в наявності у особи, яка пропонує страхові послуги, договору (угоди) про надання посередницьких послуг в сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників або довіреності, виданої страховиком.


Якщо повноваження особи не підтверджено, то доречним буде утриматися від укладання договорів ОСЦВА з таким посередником.


Особливо пильним автовласнику потрібно бути:
- в мобільних місцях укладення договорів страхування (на дорозі в автомобілях, павільйонах тощо);
- при зверненні за оголошенням в мережі Інтернет, де пропонується знижка до 50% страхового платежу або акційна пропозиція безкоштовних послуг з обслуговування автомобіля або інших.


Генеральний директор МТСБУ Борис Візіров наголошує на необхідності змінити ставлення автовласників до обов’язкового страхування: «Якщо ми хочемо досягти цивілізованих стосунків на ринку страхування автоцивільної відповідальності, то всім учасникам цього ринку слід змінити своє ставлення до  нього. Хочу звернутися до автовласників, щоб вони відповідально ставилися до вибору місця і особи, з якою укладатимуть договір страхування автоцивільної відповідальності».


Керівник Моторного бюро також попереджає тих страхувальників, які намагаються придбати поліс якомога дешевше, адже страховий випадок може статися і з ними: «Людина знає, що вона зобов’язана мати цей поліс і вона рідко задумується над тим, що буде, коли страховий випадок трапиться. Тому вона і звертає увагу на автівки, що стоять на узбіччях, шукає великі знижки, вона купує і не розбирається. Якщо ми прагнемо докорінно змінити ситуацію, якщо ми хочемо, щоб до нас, як до клієнтів ставилися чесно, то треба і зі свого боку теж приділяти більше уваги особі, яка нам видає поліс».


Моторне бюро також радить страхувальникам перед укладанням договору автоцивільної відповідальності перевірити статус бланку поліса на поточну дату на офіційному сайті МТСБУ.

 

Джерело: МТСБУ

 

 


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка