На главнуюНовости → Національний банк України розпочинає тестування модернізованої НСМЕП

Національний банк України розпочинає тестування модернізованої НСМЕП

На сьогодні згідно із затвердженою Правлінням Національного банку України Стратегічною програмою розвитку безготівкових роздрібних платежів в Україні на 2012 − 2014 роки реалізується програма модернізації Національної системи масових електронних платежів (далі − НСМЕП), про що повідомила заступник директора Генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем Національного банку України Інна Тютюн. Модернізація, за її словами, відбувається за рахунок упровадження відкритих міжнародних стандартів під час побудови Національним банком України маршрутизатора НСМЕП, розрахунково-клірингового центру НСМЕП, процесингового центру НСМЕП, а також уведення міжнародних стандартів для чипових карток.

 

У межах запланованої модернізації національної платіжної системи, а також з метою відпрацювання питань взаємодії між банками − учасниками НСМЕП і створюваним Національним банком України маршрутизатором НСМЕП 1 червня 2013 року стартував відповідний чотиримісячний пілотний проект.

 

В оновленій НСМЕП пропонуються якісно нові рішення для платіжного ринку. Система передбачає створення карток з магнітною смугою і EMV-чипом на основі відкритих міжнародних стандартів. Для розрахунків у мережі Інтернет планується використання спеціальних технологій захисту даних. У майбутньому можливе використання карток НСМЕП за кордоном у разі розміщення на картці логотипа міжнародної платіжної системи. "Важливо відзначити відсутність витрат на адаптацію більшості діючого термінального устаткування банків України до прийому таких карток", − наголосила Інна Тютюн.

 

Для оброблення внутрішньобанківських операцій з картками НСМЕП банки матимуть змогу використовувати власні процесингові центри. Якщо власних процесингових центрів немає, то фінансові установи матимуть змогу скористатися процесинговим центром Національного банку України, у якому застосовуються відкриті міжнародні протоколи і стандарти. "Тарифна політика в оновленій НСМЕП буде ринковою і конкурентоспроможною з пропозиціями міжнародних платіжних систем", − додала Інна Тютюн.

 

Джерело: НБУ

 

 

--


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка