На главнуюНовости → Нацкомфінпослуг виявлено нову пірамідальну схему «Businesstheman»

Нацкомфінпослуг виявлено нову пірамідальну схему «Businesstheman»

У грудні 2013 року Нацкомфінпослуг виявлено масові випадки отримання листів на електронні адреси громадян України з пропозиціями приєднатися до бізнес-програми «Businesstheman».
 
За умов програми початковий внесок для вступу до «першої частини» програми складає 25 грн. Зазначена сума сплачується „куратору” – особі, яка надіслала листа і вже є учасником програми. Після сплати вступної суми учасник програми має особисто знаходити «клієнтів» шляхом відправлення листів з пропозиціями приєднатися до програми на електронні адреси громадян України, які погодяться вступити до програми. На отримані від «клієнтів» кошти, учасник програми купує «другу частину» програми за 50 грн. та продовжує шукати «клієнтів». Водночас, «клієнти» вказують учасника програми відповідним «куратором», у якого будуть купувати наступні «частини програми» нові «клієнти».
 
Програмою «Businesstheman» передбачено «десять частин», ціна покупки кожної наступної «частини програми» більша за попередню вдвічі. Участь у програмі, згідно анонсованих умов, в цілому повинна принести її учаснику близько 750 млн. гривень прибутку.
 
Нацкомфінпослуг попереджає, що програма «Businesstheman» має всі ознаки пірамідальної схеми та є незаконною відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів». У разі внесення коштів до зазначеної програми, громадяни ризикують їх втратити.
 
Враховуючи викладене, Нацкомфінпослуг закликає про необхідність утриматися від участі у програмі „Businesstheman” у разі отримання відповідного листа на електронну адресу. 
 
Перед наданням коштів або укладенням договорів, що передбачають надання коштів, наголошуємо на необхідності перевіряти у суб’єктів господарювання наявність відповідних дозвільних документів на здійснення діяльності із залучення коштів від населення. 
 
Для того, щоб захисти громадян від цього шахрайства Нацкомфінпослуг розроблено проект Закону України „Про заборону фінансових пірамід в Україні” (реєстраційний номер 2700).  19 листопада 2013 Верховна Рада прийняла в першому читанні цей законопроект. Документом передбачається законодавча заборона фінансових пірамід в Україні та встановлення кримінальної відповідальності за їх створення. 
 
«Фінансові піраміди є суспільно небезпечним явищем. Від їхньої діяльності страждають, перш за все, соціально незахищені верстви населення - пенсіонери. Вже на етапі розробки законопроекту ми змогли захисти від необдуманих дій тих, хто, мав на меті скористатися такими послугами, адже у місті Києві зникла зовнішня реклама щодо пропозицій надання послуг такими установами. На жаль, залишаються випадки поширення інформації не тільки друкованими засобами, а й електронною поштою. Тож метою наших подальших законодавчих дій є посилення захисту майнових прав та інтересів громадян України та підвищення довіри до фінансових установ, що діють в рамках закону», - зазначив Голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров.
Джерело: Нацкомфінпослуг
 


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка