На главнуюНовости → Нацкомфінпослуг закликає ретельно перевіряти факти щодо пропозицій страхових програм під час нестабільної політичної ситуації в країні

Нацкомфінпослуг закликає ретельно перевіряти факти щодо пропозицій страхових програм під час нестабільної політичної ситуації в країні

Останнім часом у засобах масової інформації поширюється  інформація стосовно запровадження деякими страховими компаніями спеціальних програм «Страхування від Майдану». 

Звертаємо вашу увагу на необхідність перевіряти наявність у компаній відповідних правил страхування, що дозволяють їй впроваджувати такі програми, аби не бути введеним в оману.  
 
Згідно статті 17 Закону України «Про страхування» договори страхування укладаються окремо для кожного виду відповідно до правил страхування, які затверджуються в Нацкомфінпослуг. У разі, якщо страховик запроваджує нові правила страхування чи коли до правил страхування вносяться зміни або доповнення, страховик повинен зареєструвати ці зміни в Нацкомфінпослуг. 
 
Договори страхування мають містити також причини відмови у страховій виплаті. До ризиків, які не підлягають страхуванню або випадків, в яких страховик звільняється від обов’язку виплати страхового відшкодування є, зокрема, події, що безпосередньо або опосередковано пов’язані з військовими діями будь-якого роду, настали внаслідок внутрішніх безладів, тощо. Події, які мають місце на вулицях країни, належать до таких випадків. 
«В період масових акцій в Україні та до їх початку, страхові компанії не зверталися до Нацкомфінпослуг щодо реєстрації правил страхування, згідно яких форс-мажорні обставини відносяться до переліку, що підлягають страховому покриттю. Тому ми закликаємо громадян при виборі програм страхування вимагати від страховиків ознайомлення з правилами страхування та перевіряти наявність їх реєстрації в Нацкомфінпослуг. У іншому випадку у споживачів є шанси вкласти гроші, але реальний страховий захист не отримати», - наголосив Голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров. 
 
Голова Нацкомфінпослуг також звернув увагу на особливу специфіку, що має місце при страхуванні зазначених ризиків. А саме, що правила страхування повинні містити інформацію, що договором страхування за домовленістю сторін можуть бути зняті виключення щодо специфічних ризиків і може бути передбачено страхування подій, що безпосередньо або опосередковано пов’язані з військовими діями будь-якого роду чи настали внаслідок внутрішніх безладів. Крім того, договір страхування має містити чітке визначення ризиків, що підлягають страхуванню. 
Окремо звертаємо увагу, що певні категорії громадян вже є застрахованими відповідно до законодавства про соціальне страхування або відповідно до законодавства про здійснення професійної діяльності. Це працівники прокуратури, Міністерства надзвичайних ситуацій тощо.
 
Зважаючи на високий ризик появи непідтвердженої інформації щодо пропонування таких послуг на хвилі підвищеного попиту, Нацкомфінослуг закликає споживачів ретельно перевіряти будь-які факти щодо програм, які мають спекулятивний характер, і у випадку сумнівів щодо їх достовірності повідомляти до Сервісного центру Нацкомфінпослуг за телефоном гарячої лінії  (044) 234-39-46, 234-99-07.

Джерело: Нацкомфінпослуг
 
 

---


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайт :
www.DC.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Юридическая поддержка