Підсумки роботи практичного семінару «Новий урожай-2017: ефективні інструменти фінансування та управління ризиками»

22/02 2017

16 лютого 2017 року у рамках міжнародної аграрної виставки Agro Animal Show було проведено практичний семінар «Новий урожай-2017: ефективні інструменти фінансування та управління ризиками».
Проходив захід у ВЦ «КиївЕкспоПлаза», організатор – Міжнародний Фінансовий Клуб «БанкирЪ  АГРО» у партнерстві з «Київським Міжнародним Контрактовим Ярмарком». У роботі семінару прийняли участь представники сільськогосподарських підприємств країни, страхового сектору, лізингових компаній, профільних фондів та організацій. Спікери та гості заходу окреслили головні проблеми галузі та разом шукали шляхи їх вирішення. Модератором семінару стала Анна Бондаренко, експерт з фінансових питань Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Олег Капралов, голова МФ Клуб «БанкирЪ АГРО». Тема фінансування агрогосподарств нині актуальна та цікава. «Ми запросили найкращих експертів для пошуку рішень важливих питань галузі, – зазначив пан Капралов. – Це практичний семінар, а наприкінці березня відбудеться великий агропромисловий форум, організований нами. На ньому будуть розглянуті питання, які гості семінару у своїх анкетах відзначать як найбільш значущі». Олег Капралов висловив подяку всім присутнім та партнерам заходу.

Віктор Лисицький, президент асоціації Укрсудпром.
Чистий дохід агропромислового комплексу України за останні 12 років склав 85 мільярдів доларів США. «АПК – потужний лідер, він показує, як можна і треба працювати на світових ринках», – сказав пан Лисицький. Щоб не втратити своїх позицій, Україні треба використовувати досвід ведення сільського господарства в інших країнах, наприклад, в США. Адже саме в цій державі, так само, як і в нас, більше виробляють і експортують аграрної продукції, ніж споживають та імпортують. Головна цієї проблема галузі в нашій країні – відсутність реальної підтримки малого та середнього фермерства, доведеної до конкретного інструментарію.

Олексій Омельяненко, керівник проекту «Аграрні розписки в Україні».
Мета проекту – покращити доступ до фінансування малому та середньому фермерству, адже саме нестача коштів часто є обмежуючим фактором для розвитку фермерських господарств. Ідея аграрних розписок взяти з Бразилії, адже наші АПК дуже схожі. У 2013 році було прийнято Закон України «Про аграрні розписки», активна роботи з ними почалася у 2015 році. Застава в аграрних розписках (АР) – майбутній врожай. На сьогодні в Україні видано 76 АР, 51 з них виконана, з їх допомогою залучено 430 млн. грн. Проект поки пілотний, в ньому приймають участь 8 областей.

Олена Шустур, директор з корпоративних продажів і роботи зі страховими посередниками ПАТ «УАСК «АСКА».
Агрострахування – головний вид діяльності компанії «АСКА». Страхування майбутнього врожаю пов’язане з літніми та зимовими природними ризиками, які передбачити майже неможливо. Пшениця більш стійка культура для перезимівлі, рапс – найменш стійкий, тому його страхувати найдорожче. Крім погодних ризиків страхують протиправні дії третіх осіб, хвороби рослин (епіфітотія). В Україні 90% страхових компаній здійснюють перестрахування у західних країнах, що здорожує ціну їхніх послуг.
Василь Сімчера, заступник генерального директора з фінансово-економічних питань Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Робота Фонду заключається в наданні малим та середнім фермерським господарствам (ФГ) поворотної фінансової допомоги (по суті, кредитування). Кредит видається на 5 років під заставу (майбутній врожай не може бути заставою), на суму в 500 тис. грн. Кошти надаються за конкурсом, для участі в програмі ФГ має бути зареєстровано. В обласних центрах є регіональні відділення Фонду, через них і ведеться вся робота. Цього року на проект виділено 65 млн. грн.

Яніна Пономарьова, комерційний директор ОТП Лізинг.
ОТП Лізинг – провідна компанія на ринку лізингу в Україні, її портфель складає більше 8000 одиниць техніки на суму понад 3,2 млрд. грн. Близько 60% портфелю – сільгосптехніка. Лізингова компанія займається купівлею, страхуванням, питаннями сервісного обслуговування техніки, що вигідно відрізняє дані послуги від кредитування. Предмет лізингу є власністю лізингової компанії, а отже, не підлягає вилученню у сільгосппідприємства за умови виникнення різних спорів. ОТП Лізинг працює за численними партнерськими програмами, використовує індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Сова Артем, начальник Фінансового управління Аграрного Фонду.
«Аграрний Фонд працює на ринку з 2013 року, – повідомив пан Сова. – Основний вид діяльності – надання коштів виробникам зерна за форвардною програмою. Мета Фонду – забезпечити внутрішній ринок України борошном». Програма діє для малих та середніх господарств, відсоткова ставка: 15% у доларах, 22-23% у гривнях. На 2017 рік планується виділення 4 млрд. грн. на форвардну програму. Кошти надаються під майбутній урожай, він повинен бути застрахований. Борошно йде на різні програми, такі як «Соціальний хліб», та продається у торгівельних мережах під ТМ «Аграрний Фонд».
Семінар «Новий урожай-2017: ефективні інструменти фінансування та управління ризиками» торкнувся нагальних питань роботи та розвитку аграрної галузі нашої країни. Акцент було зроблено на функціонування малих та середніх сільськогосподарських підприємств, програмах фінансування, які можуть допомогти зібрати гарний урожай у 2017 році.


Подать заявку на участие
Стать партнером мероприятия
Подписаться на журнал "БанкирЪ"
 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:
ул. Приорская, 21, офис 403 
Киев, 04114

тел.:       (044) 393-04-03
              (067) 501-01-66
              (050) 523-56-46

e-mail: bank@banksinfo.kiev.ua