На главнуюНовости → Реформа фондового ринку робить його зрозумілішим для іноземних інвесторів

Реформа фондового ринку робить його зрозумілішим для іноземних інвесторів

01/11 2013

Голова правління Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках Дмитро Чугаєвський вважає, що запровадження нової системи обігу цінних паперів в Україні робить її діяльність більш прозорою та наближає до європейських стандартів. В ефірі телеканалу БТБ Чугаєвський зазначив, що зміни, запроваджені законом «Про депозитарну систему України», впорядковують  ринок та роблять його більш зрозумілим для іноземного інвестора.


Він нагадав, що останнє десятиліття в Україні існували три депозитарії, кожен з яких працював за своєю технологією, було 10 бірж, у кожної  - власні технології платіжних розрахунків, як і в  депозитаріїв. Тож створення єдиного центру, через який здійснюються операції, впорядковує систему та наближає її до європейських стандартів.


«На сьогоднішній день програмний комплекс Розрахункового центру надає змогу учасникам клірингу розмістити  цінні папери для торгів через розрахунковий центр, розмістити на будь-якій біржі для торгів, незалежно від того, які це цінні папери – державні, муніципальні чи корпоративні. Є один канал, щоб здійснити угоду на фондовому ринку. Тому система є уніфікованою платформою  для всіх учасників ринку», - зазначив Чугаєвський.


«Мені здається, що тепер ми для європейського інвестора станемо зрозумілішими», - сказав він. «По-перше, в Україні з’явилася клірингова організація, по-друге, з’явився центральний депозитарій. І клірингова організація - Розрахунковий центр - буде виконувати функції центрального контрагента, що забезпечить 100%-ве гарантування учасникам клірингу отримання своїх активів, за якими вони уклали угоди на фондовому ринку», - зазначив він.


Чугаєвський додав, що вже перші тижні роботи показали переваги реформування -  насамперед більшу прозорість розрахунків. За його словами, зараз Розрахунковий центр може підтвердити чи спростувати суми укладання будь-якої угоди на фондовому ринку.


«На сьогодні я бачу, що без залучення додаткових лімітів на учасника клірингу, який може надати  Розрахунковий центр, глибина фондового ринку України щоденно – це  десь приблизно 1 млрд грн, це з урахуванням укладання угод з державними цінними паперами, з корпоративними і муніципальними цінними паперами. Тому прозорість, підвищення ліквідності ми побачимо найближчим часом», - сказав він.


Нагадуємо, 12 жовтня 2013 року набув чинності Закон «Про депозитарну систему України».

 

Джерело: Телеканал БТБ

 

 

--


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка