На главнуюВыпуски журнала → Ірина Походзяєва: «Малий банк може бути і прибутковим, і абсолютно конкурентним»

Ірина Походзяєва: «Малий банк може бути і прибутковим, і абсолютно конкурентним»


VIP - интервью


Ірина Походзяєва, Голова Правління ПАТ «ВіЕс Банк»


«Малий банк може бути і прибутковим,  і абсолютно конкурентним»

Про це, як  невеликий банк може успішно працювати, бути прибутковим і конкурентним,  розповідає Голова Правління «ВіЕс Банку» Ірина Походзяєва. Очолюваний нею банк - один із старіших (в числі перших отримував ліцензію на валютні операції - ліцензія за номером 6  та ліцензію за номером 16 - на банківські операції), був зареєстрований  у місті Львові у жовті 1991 року, а цього року успішно відзначив свій 25 річний ювілей, тим самим підтвердивши вже 25 річну гарантію надійності.

Банківська система досягнула певної стабільності за макроекономічними показниками.  До кінця року залишився практично 1 місяць.  Яким був для ВіЕс Банку 2016-ий рік?

На сьогоднішній день політична ситуація в країні більш-менш стабілізовується, спостерігається стабільність і на фінансових ринках, економіка починає рости,  дуже  повільно, але все таки рости.  На жаль,  цей ріст  ще дуже повільний у порівнянні з падінням у 2014-2015 рр.   Все ще не вистачає в країні й економічного оптимізму.

Зниження макроекономічних ризиків сприяло частковій нормалізації роботи банківського сектору. Довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється: приріст гривневих депозитів населення спостерігається із квітня 2015 року, а із грудня зростають валютні депозити.

Для нас 2016 рік, це перед усім, ювілейний рік. Банк  успішно перетнув свій 25- річний рубіж, підтвердивши свою репутацію надійного  регіонального Банку. А в цілому, як і для більшості банків, 2016 рік став більш спокійним роком після серйозної кризи  2014-2015 рр.  Ми давно виконали  вимоги по капіталу,  наш Банк протягом 2016-2018 років не потребує докапіталізації. «ВіЕс  Банк»  не припиняв кредитування  навіть в кризу і надалі активно кредитує.  Банк працює прибутково, виконує усі нормативні показники НБУ, високоліквідний.

На чому сьогодні заробляє «ВіЕс Банк» ?

Фактично є 3 незмінні продукти, на яких заробляють банки: кредитування та РКО, депозити.

«ВіЕс Банк» на сьогодні свій  основний дохід генерує за рахунок послуг класичного банкінгу: поточні рахунки, торгівля валютою, обслуговування зовнішньо-економічних контрактів, грошові перекази для населення, платежі, платіжні картки і т.д.

«ВіЕс Банк» протягом всієї кризи працював в плюс. Приємно, що за підсумками 2015 року «ВіЕс Банк» увійшов до незначного числа банків, які завершили цей рік з прибутком. Це  дозволило Банку увійти в першу десятку вітчизняних фінустанов за цим показником. У  2016 році року також зберігаємо свою прибутковість і розраховуємо на  хороші рейтингові позиції за підсумками  вже  цього року.

Ми відкритий, прозорий банк, як частина європейської банківської групи, працюємо давно за вимогами законодавства Євросоюзу, набагато раніше, ніж банківська система України.

 

Ви зазначили, що Банк не припиняв кредитувати навіть у періоди кризи. А чи активний Банк  у фінансуванні довгострокових/інвестиційних кредитних проектів? 

Як частина європейської групи, «ВіЕс Банк» має довгострокове фінансування, тому пропонує клієнтам кредити на вигідніших умовах, ніж більшість гравців на ринку. Крім того, на відміну від більшості конкурентів, які пропонують високі ставки по депозитах, наш банк ніколи не виділявся політикою агресивних ставок. Власне тому, залучаючи ресурси від населення за помірними ставками, «ВіЕс Банк» має змогу кредитувати бізнес на хороших умовах.

 

Яким чином Банку вдається зберігати такий високий рівень довіри серед клієнтів?

Справді, нам вдалося і зберегти високий рівень довіри серед клієнтів, і з гідністю пройти випробування на міцність, і навіть  покращити свої позиції. За розміром чистих активів  протягом   9 місяців 2016 року «ВіЕс Банк» піднявся з 40 на 30 місце серед 102  платоспроможних банків. Також  цього року  ми успішно пройшли  діагностику та інспекційну перевірку Національним банком України. За результатами цієї  перевірки «ВіЕс Банку» встановлено одну з найвищих оцінок за рейтинговою системою «CAMELS». На жаль, ми не можемо її розкривати згідно з умовами про конфіденційність.

Незалежне рейтингове агентство «Кредит-рейтинг» вже  5-ий рік поспіль підтверджує рейтинг надійності вкладів у нашому Банку на рівні «найвища надійність»,  довгостроковий кредитний рейтинг – uaA+, прогноз рейтингу – стабільний.

Незалежне рейтингове агентство «Кредит-рейтинг» вже  5-ий рік поспіль підтверджує рейтинг надійності вкладів у нашому Банку на рівні «найвища надійність»,  довгостроковий кредитний рейтинг – uaA+, прогноз рейтингу – стабільний.

Що нам допомогло? Насамперед, той факт, що «ВіЕс Банк»  - стабільний  та надійний банк, з міжнародним європейським досвідом, у якого за плечима 25-річна історія та європейська банківська  група,  представлена в 9 країнах Центральної та Східної Європи з головним офісом у Відні.  Крім того, у нас дуже чіткі стандарти щодо прозорості умов обслуговування, професійного консультування, ділової етики й відносин з клієнтами. За всю свою історію наш Банк жодного разу не затримував здійснення платежів чи виплату депозитів. Такого принципу ми дотримуємося і до сьогодні – банк в повній мірі виконує всі зобов’язання перед клієнтами, і перед регулятором. 

Як Ви відноситеся до вимог,  які висуває регулятор  до банків в останній час?

Цілком позитивно. Вцілому в ситемі регулювання і нагляду НБУ  в останній час відбулося досить багато позитивних змін.

Реформа фінансового сектора є наймасштабнішою в Україні. Два роки реформ кардинально змінили банківську систему. Починаючи з 2014 року ринок покинуло 80 банків, кількість діючих, платоспроможних банків зараз складає 102. Національний банк зміг домогтися повністю прозорої структури власності у 98,7% фінансових установ.

Фінансові установи, які вижили/втрималися,  повинні  у  визначені терміни збільшувати капітали, і починати повноцінно працювати, знову запускаючи кредитування населення і бізнесу.

Хоча, на мою думку, кількість банків все ще буде зменшуватись.

Чи можна вважати  сьогоднішнє «очищення» банківського сектору в Україні трансформацією  банківської системи з превалюванням ролі крупних/великих банків?

Концентрація банківського сектору буде  безумовно відбуватися, і тренд по укрупненню банків в Україні поступово посилюється, як і в усьому світі. Малий банк, безумовно, може успішно працювати в Україні. Він може бути прибутковим і абсолютно конкурентним. Але маштаби однозначно будуть мати значення. Тому що бути невеликим і прибутковим -  буде набагато важче, ніж великим і прибутковим.

Наскільки важливо для банків розробляти і впроваджувати інноваційні рішення в роботі з клієнтами?  Що Ви думаєте про конкуренцію традиційного банкінгу з ІТ-інноваціями?

Зараз ми спостерігаємо і чуємо, як змінюються світові банківські установи  -  вони намагаються  стати більш подібними до фінтех проектів, щоб швидко і якісно реагувати на потреби їх клієнтів.

Конкуренція з ІТ-сектором буде однозначно наростати. Це не обмежиться платежами,  і буде відбуватися за всіма напрямками. Боятися цього не слід, тому що це  неминуча зміна. Відповідно, з ІТ-сектором потрібно не конкурувати, а конструктивно співпрацювати.  Слід враховувати, що наростає й  інша тенденція. Банки також ідуть у невластиві їм сектори і активно торгують квитками на транспорт, на культурні та спортивні заходи і  т.д. В Європі це вже давно практикується.

 І на останок, щоб Ви хотіли побажати усім напередодні Нового 2017 року?

Побільше оптимізму, швидшого економічного піднесення,  добробуту, а найбільше -  миру, здоровя, тепла і радості, щасливого прийдешнього Нового року.

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка