На главнуюНовости → Рожкова: у фінансовому секторі залишиться лише два регулятори

Рожкова: у фінансовому секторі залишиться лише два регулятори

19/09 2019
 
Фото: УНІАН

Завдяки прийняттю закону про спліт у фінансовому секторі залишиться лише два регулятори: Національний банк (НБУ) та Комісія з цінних паперів. Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час прес-брифінгу.

Так, Нацбанк буде регулювати роботу страхових, лізингових, кредитних компаній, тощо, в той же час Комісія з цінних паперів буде регулювати пенсійний фонд та сферу фінансування будівництва.

За словами Рожкової, фінансовий ринок  складається з 76 банків та більше ніж 1900 небанківських установ. Небанківські фінансові компанії пов'язані з банками через послуги та вплив на формування довіри до фінсектору.

Прийняття закону відбулося через нерівноцінність вимог до банківського та небанківського секторів.

За словами першої заступниці голови НБУ, посилення вимог до банків не завжди відображається на сфері небанківськиї установ. В той же час, три регулятори  діяльность небанківських установ вимагали виконання вимог у різних сегмантах, що приносило незручності.

НБУ як регулятор буде очікувати від устаннов: прозорість структури власності, достатній капітал, дотримання законодавства щодо фінансового моніторингу, у сфері ринкової поведінки та захисту прав споживачів.

Після перехідного періоду, що триватиме до 30 червня наступного року, НБУ очікує прийняття відповідного законодавства, що буде узгоджено з представниками фінансового сектору.

Також, Рожкова зазначила, що під час перехідного періоду не буде відбуватися змін вимог до установ та переліцензіонування.

Нагадаємо: 12 вересня парламент ухвалив в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг»(про «спліт»).

 


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка