На главнуюНовости → У II кварталі 2016 року Національний банк погодив набуття істотної участі в 16 банках

У II кварталі 2016 року Національний банк погодив набуття істотної участі в 16 банках

Національний банк України опублікував інформацію про результати розгляду документів, поданих для погодження (заборону) набуття істотної участі в банках. У квітні-червні 2016 року Національний банк прийняв рішення щодо 28 пакетів документів, поданих для погодження набуття істотної участі, з яких було погоджено 25.
"Більша частина рішень, прийнятих регулятором у II кварталі 2016 року, стосувалась завершення процесу легалізації структур власності окремих банків. Разом з тим у деяких банках відбулась зміна власників, зокрема у ПАТ "Неос Банк" та ПАТ "Український будівельно-інвестиційний банк". Станом на сьогодні Національному банку відомі власники всіх банків України, рівень прозорості банківської системи складає понад 98%. Ми очікуємо, що з огляду на планомірне зростання вимог до мінімального розміру статутного капіталу, у банківському секторі відбуватиметься консолідація, окремі банки будуть придбаватись новими інвесторами, у зв’язку з чим структури власності банків будуть змінюватись", - повідомив заступник директора Департаменту реєстраційних питань та ліцензування Олександр Бевз.
Заборону набуття істотної участі у другому кварталі від НБУ отримали акціонери ПуАТ "Смартбанк" та ПАТ "Банк "Юнісон". Обидва банки на даний момент визнані неплатоспроможними через непрозору структуру власності. Зокрема, у "Банк "Юнісон" тимчасова адміністрація введена 28 квітня 2016 року, а в "Смартбанк" - 24 травня 2016 року.
Національний банк України нагадує, що моніторинг структур власності здійснюється систематично та продовжуватиметься і після завершення очищення банківського сектору. До банків, структура власності яких стане непрозорою, будуть застосовані адекватні заходи впливу з метою захисту інтересів кредиторів таких банків.


Джерело:  http://www.bank.gov.ua
 

------

График мероприятий
 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (044) 393-04-03 (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайт :
www.DC.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Юридическая поддержка