На главнуюНовости → УКБС допоміг НБУ покращити умови ведення бізнесу в Україні

УКБС допоміг НБУ покращити умови ведення бізнесу в Україні

09/04 2013

Національний банк України врахував пропозиції Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» щодо спрощення порядку відкриття рахунків суб’єктам господарювання. Це дозволить усунути штучні ускладнення у діяльності банків, суттєво покращить умови надання банківських послуг та вдосконалить бізнес-середовище в Україні.

 

Зокрема, НБУ повідомив, що пропозицію УКБС щодо необхідності зменшення  документів для відкриття рахунків суб’єктам господарювання враховано у проекті змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах (затверджена постановою НБУ від 12.11.2003 р.  № 492). Наразі даний документ вже погоджено структурними підрозділами НБУ та передано для здійснення юридичної експертизи.

 

Таким чином, даними змінами передбачено скорочення кількості документів, що подаються в банк під час відкриття рахунків для підтвердження їх взяття на облік в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду з трьох до одного - виписки з Єдиного державного реєстру  юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 

Джерело: УКБС

Експерти УКБС зазначають, що це дозволить привести норми вищезгаданої Інструкції в частині переліку документів клієнтів-суб’єктів господарювання для відкриття поточного рахунку у відповідність до нових вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» (від 24.05.2012 р. № 4839-VI), що набув чинності з 17.12.2012 р.

 

«Врахування НБУ пропозицій УКБС не лише вдосконалює нормативно-правову базу у сфері банківської діяльності відповідно до загальних вимог законодавства України, – зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Одночасно це зменшить витрати часу суб‘єктів господарювання на підготовку документів та проходження процедури відкриття рахунків, а тому є прогресивним кроком для покращення бізнес-клімату в національній економіці, яка все ще займає 137 місце серед 185 країн світу за показниками легкості ведення бізнесу в рамках міжнародного рейтингу «Doing Business 2013».

 

 

 

--


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка