На главнуюВыпуски журнала → Укрпошта в сучасних умовах – надійний провайдер фінансових послуг

Укрпошта в сучасних умовах – надійний провайдер фінансових послуг

Євгене Івановичу, які сьогодні фінансові послуги надає національний оператор поштового зв’язку і чим це зумовлено?


– Історія фінансових послуг на пошті на землях теперішньої України сягає кінця XVIII ст., коли поштою почали пересилати гроші. А в ХІХ ст. з’явилися такі поняття, як поштовий переказ та ощадні каси. Тож пошта традиційно й історично є надавачем фінансових послуг. Нині серед близько 50 послуг підприємства вагоме місце займають фінансові. Укрпошта має певний досвід надання фінансових послуг відповідно до отриманих ліцензій у сфері поштових переказів, приймає будь-які види платежів від населення, забезпечує виплату пенсій та грошової допомоги, у тому числі з пенсійних рахунків, відкритих у банківських установах. На підставі агентських угод з банками пошта має досвід роботи з видачі кредитів, їх погашення, а також видачі готівки держателям банківських карток. Водночас налагоджена співпраця з міжнародними системами переказів Money Gram, Western Union, Blizko, Unistrіm. Укрпошта має найрозгалуженішу мережу об’єктів поштового зв’язку по всій Україні (близько 15000), більшість із яких розташована в сільській місцевості, де подекуди немає банківських установ, але наявний попит на фінансові послуги. Тож сьогодні в найвіддаленіших населених пунктах пошта – єдиний провайдер фінансових послуг. Задовольняючи потреби жителів сільської місцевості в найнеобхідніших фінансових послугах, Укрпошта виконує соціально важливе завдання. Для цього в нас є розвинена мережа, досвідчений персонал, технічні можливості та традиційна довіра населення як до державної установи.


Які з фінансових послуг Укрпошти найбільш популярні?


– Одна з найпопулярніших і, можна сказати, вже традиційних, послуг – поштовий переказ. Постійно працюючи над удосконаленням технології пересилання поштового переказу, Укрпошта досягла високої якості в наданні послуги. А для тих, хто віддає перевагу новітнім технологіям і звик отримувати послуги, не виходячи з дому, від 2004 року запроваджено приймання поштового переказу через Інтернет з оплатою послуги карткою Національної системи масових електронних платежів. Зручно це й для наших корпоративних клієнтів, які мають унікальну можливість протягом 24 годин на добу на сайті Укрпошти здійснювати поштові перекази. Прийняті в режимі он-лайн, вони одразу потрапляють до автоматизованої системи «Електронний переказ» і спрямовуються до місця призначення для виплати адресатові. Щорічне зростання обсягів електронних переказів свідчить про популярність цієї послуги як серед фізичних, так і юридичних осіб.


Чи має намір Укрпошта розширювати спектр фінансових послуг підприємства?


– Поштові служби багатьох зарубіжних країн визнали переваги надання фінансових послуг на пошті. Тож у найближчій перспективі Укрпошта також має намір розширювати наявний асортимент і постійно працює над цим питанням. Минулого року Національний банк України узгодив Правила платіжної системи «Поштовий переказ», і Укрпошта серед інших учасників ринку грошових переказів стала повноцінною платіжною організацією, через яку щорічно пересилається поштових переказів на суму понад 5 млрд грн. Економічна доцільність розширення спектру фінансових послуг для пошти очевидна: задовольняючи дедалі більший попит населення на них, пошта матиме змогу інтенсивно розвиватись і відповідати вимогам часу.


Сергій СОКОЛОВСЬКИЙ

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка