На главнуюВыпуски журнала → УМОВА ЖИТТЯ БАНКУ - ДОБРОБУТ ЙОГО КЛІЄНТІВ

УМОВА ЖИТТЯ БАНКУ - ДОБРОБУТ ЙОГО КЛІЄНТІВ

 

5 листопада 2019 року одному з найстаріших банків України - ПАТ «МТБ БАНК» - виповнилося 26 років. На початку своєї діяльності це був регіональний банк вузької спрямованості з одним відділенням. Сьогодні МТБ БАНК представлений у половині областей України, цьогоріч відкрив відділення на Західній Україні - у Львові та Івано-Франківську, а спектр банківських послуг набув універсального характеру. Про основні принципи роботи МТБ БАНКу та секрети його довголіття редакція журналу «БАНКИРЪ» говорила з Головою правління Юрієм Краловим.

- Юрію Олександровичу, нещодавно інтернет-видання «Мінфін» опублікувало огляд банків України, з якого можна зробити висновок про те, що МТБ БАНК увійшов до когорти тих банків, що істотно підняли технологічний рівень сервісу клієнтів. Донедавна банк вважався досить консервативним, за типом багатьох європейських фінансових установ, пояснюючи це саме турботою про клієнтів, індивідуальним підходом. І раптом – стрибок у розвиток технологій! Змінилася концепція?

- Зовсім навпаки - розвинулася і зміцнилася! Час йде вперед, банківські послуги, засновані на фінансових технологіях - одна з умов конкурентоспроможності в сучасному фінансовому світі. І ця тенденція якнайкраще корелюється з нашим головним принципом: інтереси клієнта для нас - закон. Ми на ринку вже 26 років і ще жодного разу не порушили своїх зобов'язань перед клієнтами. І нові тренди клієнтського сервісу лише полегшують нам реалізацію цього принципу.

- Якщо згадати 26-й рік життя вашого банку - що б Ви відзначили особливо?

- Ми розробили і впровадили мобільний додаток MTBplus, який доступний як у PlayMarket, так і в AppStore. Забезпечили своїм клієнтам підтримку сервісів GooglePay, ApplePay і GarminPay, повністю перейшли на випуск безконтактних платіжних карт та на автоматизовану систему Б2. Цьогоріч продовжили розширювати географію своєї присутності і відкрили нові відділення - два з них зовсім скоро відчинять свої двері для львів'ян та івано-франківців. До речі, ми вийшли на Західний регіон країни на прохання клієнтів! Нас часто запитували: чому у Львові немає вашого відділення? Тепер ми з задоволенням відповідаємо: ласкаво просимо! До Львова та до Івано-Франківська! Більш того, ми стали партнерами WestUkrainianBusinessClub - платформи, яка об'єднує успішних власників і перших осіб бізнесу – та маємо намір сприяти розвитку бізнесу в Західному регіоні країни. Сьогодні бізнес-середовище повинно бути відкритим, довіра між бізнесом і банком - це запорука успіху. Світ дуже стрімко змінюється, тому потрібно докладати щоденні зусилля і самовдосконалюватися. І, до речі, МТБ БАНК одним з перших в Україні проводить роботу для того, аби стати учасником Міжнародної платіжної системи UnionPayInternational в статусі принципового члена. Технічна імплементація UnionPay-ПАТ "МТБ БАНК" буде здійснюватися на потужностях нашого власного процесингового центру.

- Розкажіть, будь ласка про те, як банк вирішив встановлювати біля своїх відділень міні-скульптури банкірчиків...

- Одне з наших одеських відділень - №30 - знаходиться у так званому історичному «банкірському кварталі». Наприкінці ХІХ - початку ХХ століття тут у кожному будинку розташовувався банк, а в будівлі, де зараз працює наше відділення, перебував Банкірський будинок Озіаса Хаіса - гласного міської Думи, відомого мецената і філантропа, фінансиста, зі схвалення якого в пресі друкувалися котирування Одеської біржі. Ось ми і вирішили увічнити банкірський дух в його особі - встановили міні-скульптуру. «Банкірчик» з великим гаманцем сидить на лавці біля нашого банку і вже став визначною пам'яткою, навіть з'явилася легенда: варто потерти гаманець, аби сподіватись на прибуток. Судячи з блиску гаманця, прикмета працює! Ми активно підтримуємо розвиток культури - стали членом Опікунської ради Одеського оперного театру та ось уже кілька років є преміум-партнером міжнародного фестивалю класичної музики «OdessaClassics». Підтримуємо і спортсменів - учасників гонки крейсерських яхт на Кубок Чорного моря. Цього року голова нашого Одеського Центрального відділення Станіслав Ляшенко навіть взяв особисту участь у гонці і став одним з переможців!

- До речі, ваш банк славиться тим, що має величезний досвід в обслуговування моряків. Але останнім часом все частіше зустрічаються публікації, в яких розповідається про продукти для агробізнесу. Чому ви приділяєте таку увагу цьому сектору економіки?

- Ми з часу заснування намагаємося враховувати тенденції розвитку української економіки і заздалегідь готувати лінійку продуктів, на які буде попит. Ринок землі ось-ось відкриється і банки повинні бути готові надати аграріям можливості для розвитку їхнього бізнесу. Цьогоріч ми вивели на ринок ексклюзивний продукт - кредити під фінансові розписки на вирощування фруктів, овочів та ягід. Цим продуктом уже зацікавилися виноградарі Одещини. Більш того, ми - один з 22 банків, які підписали Меморандум з Мінагрополітики і наші клієнти заощаджують 25% на покупці сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Також ми розвиваємо такий вид взаємодії банку з бізнесом, як партнерські програми.

- А що таке партнерські програми, розкажіть детальніше.

- Коли ми видали першу фінансову аграрну розписку (ФАР), зрозуміли, що це дуже серйозний потенціал для розвитку ринку, тому вирішили залучити партнерів для популяризації ФАР. Партнерська програма з компанією «Укравіт» дозволила запропонувати привабливу відсоткову ставку - 0,1% на 10 місяців і відстрочку виплат за графіком. Є у нас й ексклюзив - ми розширили програму щодо вирощування овочів і фруктів. У цій галузі сільського господарства ми, мабуть, єдиний банк в Україні, який кредитує під фінансові аграрні розписки не лише вирощування яблук, але й, навіть, персиків! Ми проаналізували мінімальні і максимальні ціни на плодоовочеву продукцію, у розрахунку застави вирішили враховувати мінімальну середню ціну минулого сезону. Цей вид фінансових розписок буде працювати цілий рік, сільгоспвиробникам вигідно купувати все, що потрібно для майбутнього врожаю, навіть не у сезон – адже можна запастися всім необхідним за низькими цінами. А ставка 0,1% дозволяє спокійно покласти свої власні кошти на депозит і заробити додатково.

- Яка стратегія банку на найближче майбутнє?

- Ми будемо продовжувати розвиток нашої філіальної мережі та сподіваємося досягти оптимальної присутності у регіонах країни. Готуємо до виходу на ринок кілька нових продуктів - як для бізнесу, так і для фізичних осіб. Будемо активно продовжувати впровадження фінансових технологій - щоб максимально підвищити рівень доступності банківських послуг. І, що найголовніше, як і всі 26 років нашої плідної роботи, цінуватимемо всіх наших клієнтів і робитимемо все можливе, аби МТБ БАНК продовжував бути для них банком, де комфортно, вигідно, і де їм завжди допоможуть вирішити будь-яке фінансове завдання.

Редакция журнала «БАНКИРЪ»

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка