На главнуюВыпуски журнала → Університет банківської справи НБУ: від можливого до реального

Університет банківської справи НБУ: від можливого до реального

Тамаро Степанівно, що передувало створенню Університету банківської справи?

— Необхідність створення єдиного навчального закладу в системі Національного банку назріла вже давно, і лише у 2006 році її вдалось реалізувати. Прихід потужних іноземних інвесторів, стрімкий розвиток банківської справи в Україні, освітня реформа вимагають підготовки спеціалістів високого міжнародного рівня та удосконалення організації навчання. Оскільки законодавчо саме Національний банк готує кадри для всієї банківської системи України, постала потреба створити централізований навчальний заклад, об’єднаний спільною стратегією та тактикою.


Які навчальні заклади об’єднав Університет, і що це дасть?

— Структурними підрозділами Університету стали Харківський, Черкаський і Львівський банківські інститути.

Що ж стосується об’єднання, то це скоріше ідеологія. Її суть — зібрати під одним дахом регіональні навчальні заклади, щоб зробити підготовку кадрів продуманою та керованою. Наше завдання — вивести на новий якісний рівень банківську освіту в регіонах, об’єднати всіх метою — готувати висококласних фахівців європейського рівня.


Які нові підходи у навчанні Ви застосовуватимете?

— Переконана, час переходити на постмодерністську модель освіти. Її мета — навчити студента вчитись. Викладач не повинен переказувати те, що вже написано у книжках, а знайомити з науковими дослідженнями в галузі, направляти студента, як йому вивчати предмет, підказувати. Такий підхід дасть змогу зменшити аудиторне навантаження викладачів на користь наукових досліджень та самовдосконалення.

У наших закладах теоретичне та практичне навчання відбувається паралельно, починаючи з першого курсу. Це збільшує мотивацію студента до навчання, дає краще зрозуміти і відчути себе в обраній професії.

Для підвищення рівня знань науковців та викладачів, а також для контролю знань випускників в Університеті банківської справи НБУ створюється магістерський центр, що дозволить не лише досягти високих наукових результатів, а й ефективно контролювати їх рівень.

Університет банківської справи хоч і молодий, та несе в собі багаторічні напрацювання тих закладів, які об’єднав. Для прикладу, найстарішому Львівському банківському інститутові скоро виповниться 68 років.


Як відбуватиметься відбір майбутніх студентів?

— Сьогодні обласні управління НБУ проводять співбесіди з тими випускниками шкіл, які хочуть поступати у наші навчальні заклади.

У квітні—травні вони будуть тестувати бажаючих не лише на знання профільних дисциплін (економіка, українська мова, математика), але за допомогою спеціальних психологічних тестів визначать, чи може абітурієнт бути економістом і працювати в банку. Результати скеровуватимуться в інститути або в Університет.

Ми беремо до уваги й результати тестування від комерційних банків, для яких забезпечуємо підготовку спеціалістів на договірних умовах. У такий спосіб ми досягаємо одразу двох цілей — абітурієнти потрапляють до нас вже профорієнтованими та в такій кількості, яка є необхідною для банківської системи. Це особливо важливо сьогодні, адже ми дуже часто чуємо про надлишок спеціалістів певних напрямів. Поруч з тим, стрімкий розвиток банківського сектору України передбачає затребуваність великої кількості висококваліфікованих фахівців. Для прикладу, щороку понад 80% випускників навчальних закладів НБУ працевлаштовуються у найпрестижніші фінансові та банківські установи держави.

Наша мета — готувати для банківської системи тільки ту кількість спеціалістів, яка необхідна. Хочемо зробити так, щоб студент, вже поступаючи, чітко знав, що він буде працевлаштований.


Що ж робити тим, хто захоче поступити в Університет?

— Як я вже говорила, співбесіди у філіях НБУ і комерційних банках проводитимуться у квітні—травні місяці. Можна через ці установи подати заявку, можна і через центри незалежного тестування або безпосередньо до нас в Університет. Що стосується магістратури, то будуть прийматися випускники не лише вищих навчальних закладів НБУ — структурних підрозділів Університету, а й інших університетів та інститутів із різних регіонів України.


Де знаходитиметься Університет?

— Юридична адреса: м. Київ, вулиця Андріївська, 1 — це навчальний центр НБУ. Щоправда, в майбутньому ми плануємо придбати нове приміщення.


Наталя КУЗЬМА

 
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайты:
www.DC.banksinfo.kiev.ua
http://digital-world.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/club-bankir
Юридическая поддержка