
Менеджерів навчатимуть відповідальності
Перший в Україні навчальний підручник для ВНЗ «Корпоративна соціальна відповідальність» презентували нещодавно в Університеті банківської справи НБУ. Підручник підготовлений колективом авторів за ред. д-ра екон. наук, проф., ректора УБС НБУ Тамари Степанівни Смовженко та д-ра екон. наук, проф. Анжели Ярославівни Кузнєцової, а також за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Книга створена на основі аналізу реальної практики кращих світових та вітчизняних підприємств; містить кейсові ситуації та практичні завдання, які спонукають до вироблення творчих соціально відповідальних рішень. За словами одного з авторів підручника, декана факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки Львівського інституту банківської справи УБС НБУ, к.е.н., доц. Олени Дубовик, робота над підручником тривала більше року. Складність підготовки полягала у тому, що над книгою працював великий колектив авторів, проте підручник вийшов успішним і отримав визнання багатьох державних та недержавних інституцій. Сьогодні автори навіть отримали пропозицію щодо другого видання підручника, де б більше уваги було приділено матеріалу щодо економічної мотивації соціальної відповідальності бізнесу і додався б розділ щодо роботи з благодійними фондами. «Корпоративна соціальна відповідальність» вже викладається для магістрів Університету, що навчаються 1,5 року. «Нове покоління повинно усвідомлювати, що кожне бажання має бути відповідальним. Нова генерація фахівців, які вийдуть зі стін нашого Університету, у своїй професійній діяльності підтримуватиме нові стандарти», — запевнила ректор УБС НБУ Тамара Смовженко. Вона наголосила, що підручник видали за кошти Національного банку України. Розповсюджуватимуть його через бібліотеки, але ректор сподівається, що знайдуться спонсори, які видадуть книгу для вільного продажу. Заслужено підручник «Корпоративна соціальна відповідальність» увійшов до 15 найкращих книг 16-го Форуму видавців. Цікаво, що підручник та навчальна програма, розроблені фахівцями Університету, дали поштовх для появи нової професії в Україні — менеджера з корпоративної соціальної відповідальності. Відповідна робоча група, що об’єднує фахівців з різних ВНЗ, розпочала розробку першого варіанту кваліфікаційної характеристики професійного стандарту менеджера з КСВ і запропонувала Міністерству праці та соціальної політики доповнити класифікатор групи менеджерів. Також робоча група звернулася до Міністерства освіти та науки, аби «Корпоративну соціальну відповідальність» ввели до професійної програми підготовки у навчальних закладах як окрему обов’язкову дисципліну.
|
Студенти УБС рятуватимуть річки України
В Університеті банківської справи НБУ розпочались роботи з проведення IV, уже традиційного, «Аукціону надій», який цьогоріч уперше проходитиме в Черкаському інституті банківської справи і матиме гасло «Очистимо Україну!». Зібрані на ньому кошти підуть на вирішення екологічної проблеми — очищення рік України, і як взірець — очищення річки Вільшанки в селі Млієві на Черкащині, звідки походить родина відомих українських бізнесменів Симиренків. «Вирішили звернути увагу на проблему екології, бо вона сьогодні є однією з найактуальніших у світі, — наголосила ректор Університету Тамара Смовженко, яка до того ж є членом Всесвітнього комітету з проблем води. — Світ нині намагається подолати наслідки фінансової кризи. Однак на нас насувається ще більш фундаментальна криза — екологічна катастрофа, причиною якої є недооцінка цінностей навколишнього середовища. Причина 80% усіх недуг — неякісна питна вода. Вода стає блакитним золотом. Не газ, а саме вода невдовзі буде стратегічним продуктом у світі. Україна ж — лідер за марнотратством води, її втратами під час постачання, забрудненням природних ресурсів. Потрібно якомога швидше вплинути на ситуацію». Ректор також розповіла, що найвідоміші економісти світу зараз найчастіше говорять про необхідність трансформації до нової моделі світової економіки, яка б передбачала захист навколишнього середовища і перехід до «зелених» енергетичних технологій».

У рамках благочинного аукціону заплановано чимало заходів, які проходитимуть як до, так і після заходу. Саме ж дійство пройде напередодні Різдва. Цікаво, що цьогоріч лоти для благодійного аукціону нададуть кандидати в президенти, а купуватимуть їх відомі банкіри та бізнесмени. Кому який лот належить, організатори повідомлять лише після того, як вони будуть продані, — щоб захід не був «політизованим». Майже 220 тис. грн. було зібрано на «Аукціоні надій» торік. Ці кошти пішли на відновлення унікальної дерев’яної церкви XVII століття в селі Кути на Львівщині та створення в ній першого в Україні Музею пам’яті. Проведення першого та другого аукціонів дозволило обладнати мультимедійний клас для Школи соціальної реабілітації у місті Городок на Львівщині та придбати інкубатор екстра-класу для дітей, що народжуються передчасно, у пологовий будинок № 1 м. Львова. |