На главнуюНовости → Як отримати теплий кредит?

Як отримати теплий кредит?

05/03 2018
 

Підвищення енергоефективності будівель і в першу чергу житла сьогодні є нагальною потребою країни, пов’язаною з забезпеченням її енергетичної незалежності та енергетичної безпеки.

І це зрозуміле, тому що наявний житловий фонд на утримання витрачає втричі більше енергетичних ресурсів, ніж в розвинутих країнах. Вихід з такого положення можливий лише за рахунок термомодернізації житлових будинків.

   

Процес термомодернізаціїї житла має два основних аспекти: технологічний та фінансовий. І якщо в технологічному плані особливих проблем немає (наші фахівці досконало володіють сучасними технологіями утеплення будинків та модернізації інженерних систем, які дозволяють забезпечити європейський рівень енергоспоживання), то фінансування термомодернізаційної діяльності до цього часу має деякі проблеми. Головні пов’язані з відношенням населення до сумісної власності (багатоквартирних будинків) та його платоспроможністю. Приватизувавши квартири більшість з нас не взяла на себе відповідальність за належний стан будинків в цілому, та  керуючись радянським стереотипом вважали що цім і надалі буде займатись держава, що протирічить новим економічним (ринковим) відношенням, які формуються в нашій країні. Створення об’єднань співвласників (ОСББ) вирішують цю проблему. В країні поступово формується інститут реальних власників житла, які починають з розумінням та відповідально і дбайливо відноситись до своєї сумісної власності, підвищувати енергоефективність будинків, здійснювати їх термомодернізацію. Але темпи цієї роботи поки що надто повільні. ОСББ, як новий господар житла, із-за низьких доходів співвласників дуже часто не в змозі накопичити потрібні кошти для проведення термомодернізації свого будинку – йому потрібна відповідна фінансова допомога.

Як свідчить досвід багатьох країн, які пройшли шлях термомодернізації існуючого житлового фонду, найбільш ефективною формою такої допомоги є державна підтримка. Усвідомлення необхідності цього в нашій країні на жаль з’явилось тільки в останні роки. Починаючи з жовтня 2014 року в Україні була запроваджена Урядова програма «теплих кредитів», якою передбачається відшкодування з державного бюджету частини кредиту, взятого населенням та ОСББ на придбання енергозберігаючого обладнання та виконання термомодернізаційних робіт. Для того щоб оформити такій кредит необхідно підготувати відповідне техніко-економічне обґрунтування та подати його до одного з уповноважених банків, що працюють в рамках програми (ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк) разом з пакетом документів, які визначаються кожним банком самостійно та містять умови, спрямовані на гарантування повернення отриманого кредиту. Банк надає кредит. Позичальник підтверджує цільове використання коштів, надаючи банку відповідні рахунки фактури та акти виконаних робіт. Банк засвідчує право позичальника на отримання відповідної компенсації, та направляє його до Держенергоефективності, яке на протязі 5 днів після цього перераховує кошти з державного бюджету на рахунок позичальника. По такому ж принципу функціонують більш ніж  200 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів» в усіх регіонах України, по яких компенсація надається місцевими органами самоврядування за рахунок місцевих бюджетів.

Починаючи з 2014 року можливостями програм «теплих кредитів» скористались більш ніж 360 тис. сімей та 1200 ОСББ. На поточний рік в держбюджеті передбачено на фінансування Державної програми 400 млн. грн. в тому числі для ОСББ – понад 190 млн. грн. Ще більш можливостей з’явяться після того, як почне працювати тільки що створений Фонд енергоефективності, програми якого здебільшого спрямовані на ОСББ і на фінансування яких передбачені кошти в розмірі 1,6 млрд. грн.   

Опубликовано на сайте: 05.03.2018

 
---


---
График мероприятий

 


 -
БАНКИ СНГ, Балтии, Грузии
G
M
T
Звуковая функция ограничена 200 символами
КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:

тел.: (067) 501-01-66 (050) 523-56-46
e-mail:
bank@banksinfo.kiev.ua
Сайт :
www.DC.banksinfo.kiev.ua
Официальный сайт:
www.banksinfo.kiev.ua
Страница Facebook:
www.facebook.com/bankir.magazine
Юридическая поддержка